gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Papendrecht betaalt niet mee

De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid heeft gistermorgen besloten 800.000 euro op tafel te leggen voor tekorten bij de vluchtelingenopvang. Burgemeester De Bruin van Papendrecht is daar principiëel tegen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Crisisopvang kost gemiddeld iets meer dan 100 euro per persoon per nacht. Het COA betaalt 40, ongeveer de kosten van permanente opvang. Het tekort in de regio bij de gemeenten die vluchtelingen opvangen is intussen opgelopen tot acht ton. In de vergadering van de Veiligheidsregio werd besloten deze kosten gezamenlijk te dragen, met de 17 gemeenten van de regio. Ongeacht of die wel of geen vluchtelingen opvangen en wel via het overschot op de begroting voor dit jaar van de Veiligheidsregio.


Het bezwaar van burgemeester De Bruin richt zich niet zozeer tegen het uit solidariteit meebetalen, maar wel tegen het voorschieten door de Veiligheidsregio. Er is geen zekerheid dat het rijk alsnog de tekorten dekt. De Bruin vindt dat de VRZHZ geen bank is en vecht dan ook de legitimiteit van het besluit aan. Hij vindt het nuttiger om een begrotingsoverschot te gebruiken voor de bouw van woningen voor statushouders. Daardoor zou ook de noodopvang worden ontlast.

Lees ook

businkvrachtwagen

Te hoge vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

In de Krispijntunnel in Dordrecht is donderdag een flinke ravage ontstaan. Aan het begin van de avond wilde een vrachtwagen de tunnel in rijden, maar die bleek te hoog.

Quooker Ridderkerk

Van start-up tot miljoenenbedrijf: dit is waarom Quooker trouw blijft aan Ridderkerk

De kokend waterkranen van Quooker zijn niet meer weg te denken uit de keukenbranche. Het succesvolle bedrijf verkoopt inmiddels in tientallen landen. Maar verhuizen uit het vertrouwde Ridderkerk? Daar moet het bedrijf niet aan denken. "We houden vast aan onze wortels."

scootmobiel te water

Politie redt vrouw uit sloot na ongeval met scootmobiel

Een vrouw op een scootmobiel is dinsdagmiddag rond 16.30 uur te water geraakt aan de Achterweg in Dordrecht. De bestuurster is door de politie uit het water gered, waarna zij is nagekeken in een ambulance.

20260805_084126

Daar gaat ‘ie dan: klep Papendrechtsebrug onderweg naar de sloop

De brugklep van de Papendrechtsebrug is onderweg naar de sloop. Wie tussen 8.00 uur en 9.00 uur vanuit Dordrecht, Papendrecht of Zwijndrecht richting de Beneden Merwede keek, ving mogelijk een blik op van het transport.

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

treinstationdordrecht

Let op: vier dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers tussen Zwijndrecht en Rotterdam Centraal moeten volgende week opnieuw rekening houden met vertraging. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden van dinsdag 21 juli tot en met vrijdag 24 juli geen treinen op dit traject. Dat geldt ook voor de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda.