gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Papendrecht betaalt niet mee

De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid heeft gistermorgen besloten 800.000 euro op tafel te leggen voor tekorten bij de vluchtelingenopvang. Burgemeester De Bruin van Papendrecht is daar principiëel tegen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Crisisopvang kost gemiddeld iets meer dan 100 euro per persoon per nacht. Het COA betaalt 40, ongeveer de kosten van permanente opvang. Het tekort in de regio bij de gemeenten die vluchtelingen opvangen is intussen opgelopen tot acht ton. In de vergadering van de Veiligheidsregio werd besloten deze kosten gezamenlijk te dragen, met de 17 gemeenten van de regio. Ongeacht of die wel of geen vluchtelingen opvangen en wel via het overschot op de begroting voor dit jaar van de Veiligheidsregio.


Het bezwaar van burgemeester De Bruin richt zich niet zozeer tegen het uit solidariteit meebetalen, maar wel tegen het voorschieten door de Veiligheidsregio. Er is geen zekerheid dat het rijk alsnog de tekorten dekt. De Bruin vindt dat de VRZHZ geen bank is en vecht dan ook de legitimiteit van het besluit aan. Hij vindt het nuttiger om een begrotingsoverschot te gebruiken voor de bouw van woningen voor statushouders. Daardoor zou ook de noodopvang worden ontlast.

Lees ook

businkautobrandzwi

Auto brandt uit bij kerk

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Zwijndrecht. De wagen stond op een parkeerplaats bij de kerk Develhof, aan de Laan van Nederhoven.

actie vrijeval1

Bungee en vrije val: Spannende nieuwe route in Dordts klimbos

Het klimbos in Dordrecht heeft een nieuwe route toegevoegd aan het park. De grijze route is het spannendste parkoers tot nu toe, met als hoogtepunten een stuiterende bungee en een vrije val naar beneden.

sliedrecht baanhoek

Herstelwerkzaamheden gestart aan talud bij station Sliedrecht Baanhoek

ProRail is begonnen met de voorbereidingen voor het herstel van het talud bij station Sliedrecht Baanhoek. Langs de Parallelweg wordt het bouwterrein ingericht. Deze voorbereidingen worden nu uitgevoerd, zodat alles gereed is voordat de Papendrechtsebrug voor negen maanden wordt afgesloten.

fotoapuasdf

‘Ik stond op een berg’, toen belde FC Dordrecht en nu is Paul Nuijten hoofdtrainer

FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten en zijn voorganger Dirk Kuijt zijn allebei voetbaldieren, maar in hun loopbaan zit een wereld van verschil. “Mijn voetbalcarrière is niet noemenswaardig”, lacht de 33-jarige Brabander, die in een persoonlijk gesprek over zijn achtergrond, de reden voor zijn nieuwe avontuur en zijn eerste week vertelt.

businknijhofflaan

Moeder met twee jonge kinderen gewond na aanrijding

Een moeder met twee jonge kinderen op de fiets is donderdagochtend aangereden door een auto in Dordrecht. De aanrijding gebeurde op de Nijhofflaan.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Het Zuigkwartet

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met het Dordtse theatergezelschap Het Zuigkwartet. Na de eerdere theatervoorstelling over de bekende Dordtenaar Willie Batenburg richten zij zich nu op een ander bekende Dordtenaar: schrijver en dichter C. Buddingh'.