gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Papendrecht betaalt niet mee

De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid heeft gistermorgen besloten 800.000 euro op tafel te leggen voor tekorten bij de vluchtelingenopvang. Burgemeester De Bruin van Papendrecht is daar principiëel tegen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Crisisopvang kost gemiddeld iets meer dan 100 euro per persoon per nacht. Het COA betaalt 40, ongeveer de kosten van permanente opvang. Het tekort in de regio bij de gemeenten die vluchtelingen opvangen is intussen opgelopen tot acht ton. In de vergadering van de Veiligheidsregio werd besloten deze kosten gezamenlijk te dragen, met de 17 gemeenten van de regio. Ongeacht of die wel of geen vluchtelingen opvangen en wel via het overschot op de begroting voor dit jaar van de Veiligheidsregio.


Het bezwaar van burgemeester De Bruin richt zich niet zozeer tegen het uit solidariteit meebetalen, maar wel tegen het voorschieten door de Veiligheidsregio. Er is geen zekerheid dat het rijk alsnog de tekorten dekt. De Bruin vindt dat de VRZHZ geen bank is en vecht dan ook de legitimiteit van het besluit aan. Hij vindt het nuttiger om een begrotingsoverschot te gebruiken voor de bouw van woningen voor statushouders. Daardoor zou ook de noodopvang worden ontlast.

Lees ook

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

fatbikepolitie

Fatbike onder dreiging vuurwapen gestolen, arrestatieteam rijdt tiener klem

De politie heeft maandagavond in Ridderkerk een 15-jarige jongen aangehouden op een fatbike. Hij wordt verdacht van een gewapende beroving, een dag eerder in de Rotterdamse wijk Beverwaard. Daarbij werd iemand onder bedreiging van een mes en een vuurwapen van een fatbike beroofd, meldt Rijnmond.

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.