gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Papendrecht betaalt niet mee

De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid heeft gistermorgen besloten 800.000 euro op tafel te leggen voor tekorten bij de vluchtelingenopvang. Burgemeester De Bruin van Papendrecht is daar principiëel tegen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Crisisopvang kost gemiddeld iets meer dan 100 euro per persoon per nacht. Het COA betaalt 40, ongeveer de kosten van permanente opvang. Het tekort in de regio bij de gemeenten die vluchtelingen opvangen is intussen opgelopen tot acht ton. In de vergadering van de Veiligheidsregio werd besloten deze kosten gezamenlijk te dragen, met de 17 gemeenten van de regio. Ongeacht of die wel of geen vluchtelingen opvangen en wel via het overschot op de begroting voor dit jaar van de Veiligheidsregio.


Het bezwaar van burgemeester De Bruin richt zich niet zozeer tegen het uit solidariteit meebetalen, maar wel tegen het voorschieten door de Veiligheidsregio. Er is geen zekerheid dat het rijk alsnog de tekorten dekt. De Bruin vindt dat de VRZHZ geen bank is en vecht dan ook de legitimiteit van het besluit aan. Hij vindt het nuttiger om een begrotingsoverschot te gebruiken voor de bouw van woningen voor statushouders. Daardoor zou ook de noodopvang worden ontlast.

Lees ook

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

sportdocentamberrijnmond

Na dagen in file gooit sportdocent Amber het roer om: ‘Ben gaan hardlopen naar huis’

Het is een bekende frustratie voor veel streekgenoten. Na een lange werkdag is het op de bomvolle wegen aansluiten geblazen. Amber van der Elst uit Dordrecht was de dagelijkse avondspits beu en besloot van de nood een deugd te maken. “Ik heb mijn rugzak omgedaan en ben 17 kilometer naar huis gaan hardlopen.”

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.