Dordrecht, Netherlands

Papendrecht bouwt op Kraaihoek-Zuid om woningnood tegen te gaan

De woningnood in onze regio is hoog. Er moeten tot 2030 ruim 25.000 woningen bijgebouwd worden. Voor Papendrecht betekent dit dat er de komende vijf jaar 365 woningen worden gerealiseerd. Kraaihoek-Zuid is de beoogde plek voor een groot deel van deze woningen.
Joram Niese | Redactie Streek 56 | 18 juni 2024 15:00 | Aangepast op 18 juni 2024 13:38
De sociale huurwoningen in een deel van Kraaihoek-Zuid zijn gesloopt omdat ze niet langer aan de eisen voldeden. Daar komen nu appartementen en eengezinswoningen voor terug, allen in de sociale huurklasse. De grootte en kosten van deze woningen worden bewust uiteenlopend, de hoop is dat er uiteindelijk bewoners uit diverse levensfases komen wonen. Tegelijk wordt er flink geïnvesteerd in verduurzaming, zo krijgen de woningen allemaal energielabel A.

Volgende maand wordt begonnen met de bouw van 134 nieuwe woningen, die de 99 gesloopte woningen vervangen. Het plan is om in de eerste helft van 2025 al woningen op te leveren. Deze vernieuwing is ingrijpend en zal ook in het uiterlijk van het gebied terug te zien zijn. Zo komen er nieuwe straten met het nodige groen.


De bouw boven de grond wordt ook aangegrepen om onder de grond veranderingen door te voeren. Er worden nieuwe rioleringen, leidingen en een uitbreiding van het warmtenet aangelegd.

Ook wordt een campagne gestart door verschillende organisaties om van Kraaihoek-Zuid een ‘Zorgzame Buurt’ te maken. Met als doel de zorg voor ouderen en andere kwetsbare groepen in de wijk te verbeteren. Mensen die zichzelf graag in zo'n betrokken buurt zien wonen, kunnen zich tot augustus opgeven. Er is een selectieprocedure van drie rondes. Lees er hier meer over.

Lees meer over:

Woningbouw|

Meest gelezen

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Lees ook

Op de tekentafel: 200 woningen én meer bedrijfsruimte

Aan de oostrand van Nieuw-Lekkerland worden mogelijk 200 woningen gebouwd. Daarnaast liggen er plann...

Op deze plek komen veertig nieuwe woningen: voor ieder wat wils

Aan de Nassaustraat in Hardinxveld-Giessendam worden de komende jaren veertig woningen gebouwd. De g...

Lot uit de loterij: 189 starters zoeken woongeluk in eigen dorp

Hoe kom je als starter in Hardinxveld-Giessendam aan een betaalbare koopwoning? Het korte antwoord i...

Gemeente ontvangt miljoenen voor versnelde woningbouw Crabbehof, Wielwijk en Krispijn

De gemeente Dordrecht krijgt 12.5 miljoen euro uit een potje van het Rijk om de woningbouw in Dordre...

Wel dakloos, niet in beeld: ‘Voor mij is het te laat, maar ik wil dit andere kinderen besparen’

Jean-paul is al 32 jaar dakloos. Op zijn zestiende zetten zijn ouders hem op straat. Hij zet zich nu...

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Een tiental booteigenaren in Zwijndrecht mag niet langer hun schip gebruiken als woning. De gemeente...