gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Papendrecht onderzoekt mogelijkheid voor 100 nieuwe woningen

312bc63bb0b7e0ec5e5e08c9d31f49a0

Papendrecht krijgt er mogelijk honderd gloednieuwe woningen bij. De gemeente en projectontwikkelaar Stervast ondertekenden afgelopen maandag een overeenkomst voor het starten van een haalbaarheidsonderzoek naar de bouw van een appartementencomplex.

Redactie Streekomroep | Hans Hulswit |  | Aangepast op
Dit haalbaarheidsonderzoek zal in de zomer van 2025 afgerond zijn. Voor de uiteindelijke bouw is een aanpassing van het bestemmingsplan noodzakelijk. Daarom heeft de gemeente in 2023 een zogenaamde randvoorwaardenkaart opgesteld, waarin staat aan welke randvoorwaarden een ontwikkeling in de buurt van de Sterflat moet voldoen.

Rekening houdend met die randvoorwaarden, werkt Stervast het conceptbouwplan uit tot een schetsontwerp en vervolgens tot een voorlopig ontwerp, inclusief de halfverdiepte, tweelaagse parkeervoorziening en de aansluiting op de openbare ruimte.

Investering in Sterflat
De beoogde ontwikkeling staat in directe relatie met de bestaande Sterflat. De opbrengst van de ontwikkeling wordt gedeeltelijk ingezet voor het onderhoud van de flat.

Wethouder Arno Janssen: "De beoogde ontwikkeling zou een mooie impuls betekenen voor het woningaanbod in Papendrecht. De komende maanden moet duidelijk worden of de ontwikkeling voor alle betrokken partijen ook daadwerkelijk haalbaar is."

"De ruimte voor het toevoegen van woningen binnen de gemeentegrenzen is een lastige opgave", vult projectleider Arco Smit aan. "Op deze plek ontstaat een natuurlijke inpassing van een mooi aantal woningen, die naast het verstevigen van het woningaanbod in Papendrecht, ook een impuls voor de direct naastgelegen Sterflat vervult."

Vervolg
In de periode tot de zomer 2025 wordt onderzocht of het plan haalbaar is. Als de gemeente en Stervast tot de conclusie komen dat de ontwikkeling haalbaar is, wordt overgegaan tot het sluiten van een koop- en realisatieovereenkomst.

Lees meer over:

|

Lees ook

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

pexels-ekaterina-bolovtsova-6077326

Ook tweede verzoek Ridderkerk tegen regionale samenwerking door rechter toegewezen

De provincie Zuid-Holland mag voorlopig geen verdere stappen zetten om Ridderkerk te verplichten deel te nemen aan een regionale samenwerking voor woonruimteverdeling. Zo heeft de voorzieningenrechter van de Raad van State geconcludeerd. Het is het tweede verzoek van de gemeente Ridderkerk om een voorlopige voorziening die wordt toegewezen.

drod 07

Van de Krommedijk naar Kralingen: FC Dordrecht raakt Van Vianen kwijt

Daniël van Vianen verruilt FC Dordrecht voor Excelsior. De talentvolle middenvelder uit Groot-Ammers tekent voor drie seizoenen plus optie voor nog een jaar in het Rotterdamse Kralingen.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

THUMB WEBSITE

Oud-ploeggenoot Summerville trots op WK-prestatie: ‘Wist toen al dat hij het ver ging schoppen’

Terwijl het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada in volle gang is, gaat het in Nederland over misschien wel dé verrassing van het toernooi. Crysencio Summerville debuteerde zeven jaar geleden nog in het profvoetbal bij FC Dordrecht en maakt nu furore in het shirt van Oranje. Toenmalige ploeggenoot Thomas Schalekamp wist het al gelijk: die gaat het ver schoppen.