gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Nieuw project

De voorruit van de auto van de lachgasverkopers werd ingeslagen

Fotopersburo Busink

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

Corrado Francke |  | Aangepast op

Het Openbaar Ministerie (OM) eiste tijdens de inhoudelijke behandeling van de strafzaak taakstraffen van 100 uur tegen J.S. (25) uit Zwijndrecht en Dordtenaar A.S. (27). De rechtbank kiest echter voor een hogere taakstraf van 150 uur, omdat zij hun daden “van dusdanige ernst” vindt.

Het duo is, samen met medeverdachte R.M. (26) uit Rotterdam, de lachgasverkopers bijna 20 duizend euro schadevergoeding verschuldigd. De slachtoffers werden namelijk flink toegetakeld en kampen nog altijd met de gevolgen van de beroving.

Geschopt en geslagen
Via de app Snapchat hadden de broers een afspraak gemaakt voor de verkoop van lachgas, maar eenmaal aangekomen op een parkeerplaats aan de Sluisweg werden zij overrompeld door een groep mannen. Terwijl zij werden bestolen van geld, schoenen, telefoons en sieraden werden zij geschopt en geslagen, onder meer met honkbalknuppels. Een van de verkopers kreeg zelfs een zwaard op zijn borst gedrukt, de ander werd op dat moment bedreigd met een vuurwapen.

Camerabeelden en de telefoongegevens laten zien dat de mannen elkaar in Vuren hebben ontmoet en daarna naar Hardinxveld-Giessendam zijn gereden. “Gelet op de gezamenlijke aanrijroute vanaf die locatie, het gezamenlijk wachten op de slachtoffers en de aanwezigheid van meerdere gewapende personen, is naar het oordeel van de rechtbank sprake geweest van een nauwe en bewuste samenwerking tussen de verdachten”, zo valt te lezen in het vonnis.

Gezamenlijk opgetrokken
Ook hoorde een van de slachtoffers een verdachte “Esso Rotterdam” roepen na de beroving. Kort daarna is een van de mannen daadwerkelijk aangehouden bij een Esso-tankstation in Rotterdam. “Dit ondersteunt de conclusie dat de verdachten gezamenlijk zijn opgetrokken en zich voor en na het voorval gezamenlijk hebben verplaatst.”, aldus de rechtbank.

In de zaak werd ook L.S. (23) uit Rotterdam verdacht, maar wegens een gebrek aan bewijs eiste de officier van justitie tijdens de inhoudelijke behandeling al vrijspraak. De rechtbank gaat daarin mee.

LEES OOK: Gewapende beroving op lachgasverkopers laat diepe sporen na, OM eist taakstraffen

Lees meer over:

Lees ook

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

nk2026091893A02326

Excuses na vijfde nederlaag op rij FC Dordrecht, ‘alleen woorden zeggen niets’

Trainer Paul Nuijten zegt sorry tegen de naar Oss meegereisde fans van FC Dordrecht. De Schapekoppen leden in Brabant een pijnlijke 3-0 nederlaag, waardoor de ploeg minstens tot zondag hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie is.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.