gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Papendrecht onderzoekt mogelijkheid voor 100 nieuwe woningen

312bc63bb0b7e0ec5e5e08c9d31f49a0

Papendrecht krijgt er mogelijk honderd gloednieuwe woningen bij. De gemeente en projectontwikkelaar Stervast ondertekenden afgelopen maandag een overeenkomst voor het starten van een haalbaarheidsonderzoek naar de bouw van een appartementencomplex.

Redactie Streekomroep | Hans Hulswit |  | Aangepast op
Dit haalbaarheidsonderzoek zal in de zomer van 2025 afgerond zijn. Voor de uiteindelijke bouw is een aanpassing van het bestemmingsplan noodzakelijk. Daarom heeft de gemeente in 2023 een zogenaamde randvoorwaardenkaart opgesteld, waarin staat aan welke randvoorwaarden een ontwikkeling in de buurt van de Sterflat moet voldoen.

Rekening houdend met die randvoorwaarden, werkt Stervast het conceptbouwplan uit tot een schetsontwerp en vervolgens tot een voorlopig ontwerp, inclusief de halfverdiepte, tweelaagse parkeervoorziening en de aansluiting op de openbare ruimte.

Investering in Sterflat
De beoogde ontwikkeling staat in directe relatie met de bestaande Sterflat. De opbrengst van de ontwikkeling wordt gedeeltelijk ingezet voor het onderhoud van de flat.

Wethouder Arno Janssen: "De beoogde ontwikkeling zou een mooie impuls betekenen voor het woningaanbod in Papendrecht. De komende maanden moet duidelijk worden of de ontwikkeling voor alle betrokken partijen ook daadwerkelijk haalbaar is."

"De ruimte voor het toevoegen van woningen binnen de gemeentegrenzen is een lastige opgave", vult projectleider Arco Smit aan. "Op deze plek ontstaat een natuurlijke inpassing van een mooi aantal woningen, die naast het verstevigen van het woningaanbod in Papendrecht, ook een impuls voor de direct naastgelegen Sterflat vervult."

Vervolg
In de periode tot de zomer 2025 wordt onderzocht of het plan haalbaar is. Als de gemeente en Stervast tot de conclusie komen dat de ontwikkeling haalbaar is, wordt overgegaan tot het sluiten van een koop- en realisatieovereenkomst.

Lees meer over:

|

Lees ook

Foto-Hemelpostbrievenbus-van-Hemelpost_-©Kimm-Mulder

Nieuwe Hemelpostbrievenbus biedt troost aan nabestaanden

Op begraafplaats Achterambacht in Hendrik-Ido-Ambacht is een Hemelpostbrievenbus geplaatst bij het Herdenkingsveld. De brievenbus biedt nabestaanden de mogelijkheid om een kaartje, brief of tekening achter te laten voor iemand die zij missen.

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

hulpdienstenchemours

Olieachtige stof komt vrij bij onderhoudswerkzaamheden, monteurs nagekeken

Bij onderhoudswerkzaamheden bij kunststofbedrijf Delrin is vrijdagochtend een olieachtige stof vrijgekomen. Daar zijn twee monteurs mee in aanraking gekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.

sigarettenpixabay

FIOD neemt ruim 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag in Ridderkerk

De Douane en FIOD hebben deze week meer dan 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen in Ridderkerk. Twee mannen zitten vast.

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.