Inaaya met burgemeester Van Driel tijdens de avondvierdaagse
Richard van HoekWie wordt de derde kinderburgemeester van Papendrecht? De gemeente zoekt de opvolger van Inaaya Mashal, die na een jaar de ambtsketen gaat overdragen.
De nieuwe kinderburgemeester moet in groep 7 zitten en een filmpje maken waarom hij of zij kinderburgemeester wil worden.
Voor hem of haar ziet burgemeester Margreet van Driel een belangrijke rol weggelegd. “Die praat met andere kinderen over wat zij belangrijk vinden en kan dat op andere manieren ook ophalen, zodat daarmee ook aandacht komt voor wat jongeren in Papendrecht belangrijk vinden.”
Inaaya, die in de raadsvergadering van 12 november afscheid neemt, noemt het afgelopen jaar ‘superleuk’. “Ik heb Sinterklaas welkom geheten in Papendrecht, stond naast de burgemeester op het podium tijdens het Lichtjesfeest en hield een toespraak tijdens de adoptie van het oorlogsmonument. Je leert veel en komt op plekken waar je anders nooit zou komen”, zo kijkt ze tevreden terug.
De voorganger van Inaaya, Mees van Veen, was de eerste kinderburgemeester van het dorp. Wie een poging wil wagen, kan het filmpje voor 1 oktober naar het mailadres kinderburgemeester@papendrecht.nl sturen.