Dordrecht, Netherlands

Politie: alle wapens verzamelen

Wapens kunnen van 21 januari tot 3 februari anoniem hun wapens inleveren bij het politiebureau aan de Overkampweg. Hiermee wil de politie het in huis hebben van wapens verminderen en zo de kans op gebruik ervan af laten nemen.
Maud Kannekens | 22 januari 2019 17:40 | Aangepast op 22 januari 2019 17:40
In een wapenkluis in de entreehal en iedereen kan zijn of haar wapen daar kwijt. Van honkbalknuppels tot vlindermessen en boksbeugels kunnen daarin gestopt worden.

Vuurwapens kunnen niet zomaar in de kluis ingeleverd worden. Hiervoor moet er een aparte afspraak gemaakt worden. "Voor vuurwapens kan er gebeld worden naar 0900-8844", vertelt Caroline van der Waal van Politie Dordrecht. "Politie in burger komt dan het wapen ophalen, er worden dan wel gegevens genoteerd."


Dit doet de politie om dat de kans aanwezig is dat er met het vuurwapen een misdrijf is gepleegd. De actie is bedacht in verband met de veiligheid en om het laagdrempelig te maken voor mensen om hun wapens in te leveren.


Ook na 3 februari kunnen wapens ingeleverd worden. Dan worden ze alleen allemaal geregistreerd, zodat mogelijke misdaden die gepleegd zijn met het wapen kunnen worden nagetrokken.

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Spandoeken, vuurwerk en nuance: drukgezocht protest tegen azc in dit dorp

Met Nederlandse vlaggen, spandoeken en rokende fakkels trok een flinke stoet van zo’n duizend demons...

Partijen Papendrecht zetten verkiezingscampagnes tijdelijk stil

Alle politieke partijen in Papendrecht zetten hun verkiezingscampagne in aanloop naar de gemeenteraa...

Straks ook op zondag vier Sprinters per uur? NS doet voorstel

Het hele weekend, vier keer per uur een Sprinter trein laten rijden tussen Dordrecht en Den Haag. De...

Grote Kerk wordt 'ingepakt' om afbrokkelende stenen op te vangen

De Grote Kerk in Dordrecht wordt vanaf juli 'ingepakt'. Rondom de toren wordt een vangnet geplaatst,...

Taakstraf voor Dordtenaar (51) die drugslab runde

De man die in een bedrijfspand aan de Rijksstraatweg in Dordrecht een drugslab runde, is veroordeeld...

Vier zeges op rij voor FC Dordrecht, huurlingen zijn goud waard

FC Dordrecht had sinds 2019 niet meer bij Jong AZ gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering ...