Dordrecht, Netherlands

Politie: geen teken van leven van vermiste Rebecca Groenendijk

Foto: Facebook Rebecca Groenendijk
De vermiste Rebecca Groenendijk uit Heerjansdam heeft volgens de politie geen teken van leven gegeven. Berichten daarover werden deze week door de moeder van Rebecca gepost op Facebook. Maar het Cold Case Team van de politie, dat onopgeloste moorden en vermissingen onderzoekt, heeft geen aanwijzingen gevonden dat de vrouw ergens anders een nieuw bestaan heeft opgebouwd.
Marjolein Vos | 23 februari 2022 16:34 | Aangepast op 23 februari 2022 16:34

Volgens de moeder zou Rebecca hebben verklaard dat ze in leven is, maar niet gevonden wil worden. "Ze wil graag haar eigen leventje met haar paarden en haar man leiden."

De destijds 33-jarige Groenendijk uit Heerjansdam verdween op 1 februari 2014 in verwarde toestand. Haar toenmalige partner trof na zijn werk een leeg huis aan. In en om Heerjansdam is intensief naar de vermiste vrouw gezocht, onder meer met speurhonden en een politiehelikopter. Ook werd hulp gezocht in de paranormale hoek.

Een privédetective trok enkele jaren geleden de conclusie dat Rebecca vermoord moest zijn en belaagde de personen die daar volgens hem achter zaten. Hij kreeg er in 2020 tbs voor opgelegd.

Rebecca's moeder, Anneke van Andel, richtte een stichting op om de speurtocht naar haar dochter te betalen. Op Facebook plaatste ze jarenlang berichten voor haar dochter, waarin ze vertelde hoe het de familie verging. Rebecca's vader sliep jarenlang op de bank, wachtend op het moment dat zijn dochter binnen zou stappen. Zodra hij wakker werd, stak hij een kaarsje voor haar aan. Hij overleed eind vorig jaar.

Bij de politie kwamen een paar weken geleden tips binnen over Rebecca Groenendijk. Het ging om meerdere tips van dezelfde persoon. "Het Cold Case Team van de politie heeft de informatie nagetrokken, maar geen nieuwe aanknopingspunten gevonden", zegt een woordvoerder.

De moeder van Rebecca heeft inmiddels via Facebook afstand genomen van het levensteken dat Rebecca zou hebben gegeven. Ze laat weten voorlopig ook geen berichten meer te plaatsen.

Dit artikel is ook verschenen op de website van onze mediapartner Rijnmond.

Meest gelezen

Motorrijder knalt achterop auto en raakt zwaargewond

Corrado Francke | 1 mei 2025 10:17

Lees ook

Duurzaamheidskenners opgelet: hier kun je meedoen aan het Klimaatexamen

Wat weet jij over klimaatverandering? In Dordrecht kun je dit jaar op 15 mei in de Duurzaamheidsfabr...

Spuihavengarage kan in mei nog niet open

De Spuihavengarage blijft tot minstens juni nog gesloten. Het streven van de gemeente was om deze ga...

Ontdek de Papendrechtse parels via deze app van dorpsgenoten

Wie de mooiste verborgen plekjes en verhalen van de gemeente wilt ontdekken, kan vanaf nu de gratis ...

Minister lijkt niet gevoelig voor brandbrief Dordtse gemeenteraad

De stilte is voorbij, infrastructuurminister Barry Madlener heeft gereageerd op een brandbrief van ...

Zwijndrecht eert verzetskoerier Jeanne Berkelaar met eigen park

In Zwijndrecht werd in het afgelopen jaar één straat vernoemd. Bijzonder is het dus des te meer dat ...

Streek viert 80 jaar bevrijding met festivals, optochten en vuurwerk

De streek vierde volop feest tijdens Bevrijdingsdag. Talloze vrijheidsvuren, festivals, maaltijden e...