Dordrecht, Netherlands

Politie legt na maanden overlast beslag op geluidsapparatuur Hooftstraat: 'Genoeg is genoeg'

Extreem harde muziek en een partytent op het dak van een woning in de Hooftstraat. Daarmee was de maat voor omwonenden maandagmorgen vol. De Krispijners schakelden de politie in, die een stuk of negen geluidsboxen in beslag heeft genomen.
Petra Scheurwater | 3 augustus 2020 11:17 | Aangepast op 3 augustus 2020 11:17
Agenten moesten de deur openbreken om de man en zijn geluidsapparatuur te bereiken, maar de bewoner hoefde zelf niet mee. Hij werkte volgens de politie verder gewoon mee aan de inbeslagname.


“Genoeg is genoeg”, zegt een buurtbewoner die maandagmorgen de politie heeft gebeld, maar het verhaal, net als de rest van de buurt, niet voor camera wil vertellen. “Meermaals per week speelt hij heel hard muziek af. Vanmorgen om 08:00 weer, en dan heel langzaam op drieëndertig toeren.” Zondag zouden er voor de deur van het huis spullen hebben gestaan, daarmee was de deur maandagochtend gebarriceerd.


Gereedschap en gehoest

Naast harde muziek en spullen op straat, zorgt de bewoner van de bovenwoning met gereedschap, zoals een zaag en slijptol, al maanden voor veel overlast, zegt een buurvrouw. Maar dat zijn audio-opnames die via de laptop worden afgespeeld, is een ander er van overtuigd. “Net als de hoestbandjes”, vult een derde aan. Daardoor is gekuch op luide toon door Oud-Krispijn te horen.


De overlast begon volgens de buurt een paar maanden geleden, rond de uitbraak van het coronavirus. Eind mei stond er nog een schijnwerper en een megagroot spandoek op het dak van de woning in Oud-Krispijn. Dat heeft de bewoner destijds verwijderd op last van Handhaving, omdat voor een onveilige situatie zorgde.

Lees ook:

Meest gelezen

Waterbus Sliedrecht geschrapt: vanaf 6 oktober uit de vaart

Redactie Streek 56 | 24 sep 2025 14:10

Lichaam gevonden in Oude Maas bij Zwijndrecht

RTV Rijnmond | Rijnmond | Redactie Streek 56 | Barbara Visscher | 24 sep 2025 14:57

Lees ook

FC Dordrecht kent eerste tegenstander in KNVB Beker

FC Dordrecht gaat in de eerste ronde van de KNVB Beker op bezoek bij Willem II. Dat werd vrijdag dui...

Als de avond valt, voelen Zwijndrechtenaren zich onveilig in de wijk

Op het eerste oog lijkt er geen vuiltje aan de lucht, maar in de avond kan de Zwijndrechtse Sterren...

Let op: A16 dit weekend weer dicht

Weggebruikers die dit weekend via de A16 willen rijden, moeten opnieuw rekening houden met afsluitin...

Waar is plek voor vluchtelingen? Deze gemeente vraagt inwoners om hulp

Inwoners van de gemeente Molenlanden worden om hulp gevraagd bij het vinden van een geschikte plek v...

Tweede minderjarige aangehouden voor overval Ridderkerk

De politie heeft nog een minderjarige verdachte aangehouden voor een overval eerder deze week in Rid...

Met dit nieuwe shirt herdenkt FC Dordrecht historische stadsbrand

FC Dordrecht heeft een bijzonder derde shirt gelanceerd. Op het tenue is een zwart met rood vlammenp...