Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.
Vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht wordt onder meer het Drierivierenpunt gemonitord. Dit is het drukst bevaren rivierenknooppunt van Europa. Honderden schepen per dag gebruiken de rivieren de Oude Maas, Beneden Merwede en de Noord.
Met het wegvallen van de verkeersbegeleiding zouden schippers in de nacht meer aangewezen zijn op hun eigen vakmanschap en navigatiemiddelen, zoals de radar en elektronische vaarkaarten. Rijkswaterstaat kiest nu alsnog voor een minder ingrijpende maatregel. Tussen 23.00 uur en 07.00 uur worden twee in plaats van drie verkeersleiders ingezet. “Een deel van de ondersteunende taken wordt tijdelijk ergens anders belegd of op een andere manier georganiseerd”, aldus Rijkswaterstaat.
LEES OOK: Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort
Het personeelstekort waar Rijkswaterstaat mee kampt, komt door een combinatie van factoren. De personele bezetting was al krap en is door onder meer ziekte nog krapper geworden. Ook is het lastig om voldoende nieuwe medewerkers te vinden en kost het opleiden veel tijd. “Hierdoor kan de personele bezetting niet op korte termijn worden aangevuld”, zo liet Rijkswaterstaat eerder weten.
De tijdelijke maatregel in de nacht wordt de komende periode nauwlettend gevolgd. Het is niet bekend wanneer de verkeerscentrale weer volledig bemand zal zijn.