gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Poppodium De Gooth viert feest voor 50 jaar bestaan

087d4937b4004bb339b8096038809d0b

Dit jaar mag poppodium De Gooth in Ridderkerk vijftig kaarsjes uitblazen. Al decennia lang is het een thuishaven voor muziekliefhebbers en om dit jubileum te vieren organiseert het poppodium op 8 en 9 november een feestweekend.

Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Tijdens het feestweekend spelen er verdeeld over twee avonden wel tien bands en artiesten. De volledige line-up is nog niet bekend, “We willen het nog spannend houden” aldus voorzitter Marc Harreman. Houd de komende weken de Instagram in de gaten voor de volledige line-up. Inmiddels zijn er al drie bands bekend waaronder De Plaag, De Bazzookas en Tusky. Veel bands die eerder al optraden bij De Gooth kunnen we terug verwachten, waaronder bands met Ridderkerkse leden en spraakmakende nieuwe acts.

De Gooth is opgericht in 1974 met als uitgangspunt een veilige haven te zijn waar iedereen schaamteloos zichzelf kan zijn. Het is een plek waar liefhebbers van metal, punk en rock samen komen om te genieten van live muziek, feestavonden en de gezellige sociëteit. Elke maand organiseert de vrijwilligersorganisatie verschillende evenementen waar .

Voor het 25 jaar jubileum organiseerde De Gooth het 'Goothstock festival' een driedaags festicval vol muziek en cabaret. Dit festival was destijds zo'n succes dat het niet bij een festival bleef, maar jaarlijks terugkwam. Bij het 50 jaar jubileum hoopt het poppodium weer zo'n groot succes neer te zetten.

Lees ook

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

7334111A-4605-4F44-B372-E53B502899C6

Standbeeld van Kees Buddingh met Blauwbilgorgel: zo ziet dat eruit

Bijna twee meter hoog, gemaakt van brons en in zijn armen een fantasiewezen; zo moet het standbeeld van Kees Buddingh eruit komen te zien. Onlangs werd bekend dat er een beeld van de Dordtse dichter komt in de binnenstad, nu is ook duidelijk wat de inwoners straks gaan zien. "Een icoon van deze stad."