gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Première speciale uitzending Alzheimer Café

990c14c2d43e9d6672afce16f4f37603.jpg

Stichting het Parkhuis en RTV Dordrecht hebben samen opnieuw een bijzondere aflevering gemaakt van het Alzheimer Café.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Het programma o.l.v. vaste presentator Peter Haex gaat over de problematiek van jonge mensen met dementie. De uitzending gaat tegelijkertijd in première op de websites van het Parkhuis en RTV Dordrecht.


Het Alzheimer Café is inmiddels al ruim 20 jaar een maandelijkse ontmoetingsplaats voor mensen met dementie, hun familieleden en overige geïnteresseerden. Door de aanhoudende corona-crisis kon het Alzheimer Café al meer dan een jaar niet meer plaatsvinden in het Parkhuis. Deze maand is er dus wel weer een aflevering van het Café, opgenomen in de Rembrandtzaal van het Dordrechts Museum.


In deze uitzending wordt aandacht besteed aan de bijzondere problematiek van jonge mensen met dementie. Initiatiefnemer en gespreksleider Peter Haex sprak hierover niet met deskundigen, maar met vier mensen die op jongere leeftijd dementie kregen en vaste bezoekers zijn van Torenzicht, de dagbehandeling voor jonge mensen met dementie, verbonden aan het Parkhuis. Lotgenoten dus ook van elkaar. Gesproken werd over de ingrijpende gevolgen van dementie op jonge leeftijd op werk en privé-leven en de waarde die het bezoek aan de dagbehandeling voor ze heeft. Sunny Side Up zorgt voor de muzikale intermezzo’s, het duo van Eefje Mesker en Maarten Teekens speelt verzoeknummers van de vier gasten.


Deze speciale aflevering van het Alzheimer Café werd mogelijk gemaakt door Alzheimer Nederland, afdeling Drechtsteden en Alblasserwaard, Stichting het Parkhuis en het Dordrechts Museum. Na deze online-première zendt RTV Dordrecht het programma op 11 juli vanaf 18.00 uur ook uit op TV Dordrecht.

Lees ook

PHOTO-2026-03-20-13-08-30.jpg

Hongerige Lady Lions op zoek naar 5e landstitel in 7 jaar

De Dordtse Lady Lions zijn hot in ijshockeyland. De ploeg van coach Rick van Haren pakte al vier keer de landstitel en is daarmee zeer dominant in het ijshockey. Nu maakt de ploeg zich op voor de strijd om de vijfde landstitel. Het succes is niet onopgemerkt gebleven. Begin dit jaar ontving het team al de prijs voor Dordtse Sportploeg van 2025. Maar wat is het geheim achter hun succes én hoe blijf je aan de top na zoveel prijzen?

zoekhetuitmanrechtbank.jpg

Als de zanger van de punkband het uitmaakt met Nina (25) verandert zijn leven in een nachtmerrie

Nina kan er niet tegen dat Jullian geen relatie meer met haar wil. Ze belt hem honderden keren en begint een lastercampagne op sociale media. Na een jaar zien de twee elkaar weer terug. In de rechtszaal.

controle sliedrecht baanhoek.png

Politie gaat machinisten controleren: 'Snelheidsovertredingen geconstateerd'

De politie gaat de snelheid van treinen van Qbuzz controleren. Uit onderzoek van de landelijke Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) blijkt dat machinisten zich niet houden aan de snelheidsbeperking die geldt bij station Baanhoek in Sliedrecht. Vanwege een verzakking aan het talud mogen treinen daar niet harder rijden dan 40 kilometer per uur.

Foto 2.jpg

FC Dordrecht moet nog vol aan de bak voor ticket play-offs: ‘Terug naar de basis’

FC Dordrecht heeft vrijdagavond dure punten gemorst op bezoek bij Jong FC Utrecht. Op een koud Sportcomplex Zoudenbalch was het beloftenelftal uit de Domstad met 3-1 te sterk voor de formatie van Dirk Kuyt. Toch was er ook goed nieuws, want middenvelder Robin van Asten mag zichzelf melden bij Oranje Onder 18.

yv2026320NKS07473.jpg

FC Dordrecht pijnlijk onderuit bij Jong FC Utrecht

FC Dordrecht is op bezoek bij Jong FC Utrecht hard onderuit gegaan. Op Sportcomplex Zoudenbalch werd het 3-1 voor het beloftenelftal uit de Domstad. Nick Venema was trefzeker aan Dordtse kant.

Hospice 1.png

Documentaire over het 25-jarig bestaan van Hospice De Patio op TV Dordrecht

Hospice De Patio bestaat 25 jaar, vorige week is dat gevierd met een symposium en nu staat hun verhaal centraal in een documentaire gemaakt door RTV Dordrecht. In de documentaire wordt met vrijwilligers en andere betrokkenen teruggeblikt op een kwart eeuw zorg voor terminale patiënten. Daarnaast geeft de documentaire een inkijk in het leven in een hospice en wordt er vooruitgekeken naar de toekomst met de nodige uitdagingen.