gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PvdA: Vooraf bouwplan bespreken met omwonenden

De PvdA wil dat omwonenden betrokken worden bij bouwplannen in hun omgeving. Aanleiding is de geplande nieuwbouw langs de Patersweg. Bewoners hebben zich ingezet voor het aantrekkelijk houden van het braakliggende terrein, maar voelen zich niet gehoord bij de bouwplannen. De PvdA stelt hierover vragen aan het college.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"Het is lastig om met de gemeente in contact te komen", zei Maarten de Beus van Bewonersvereniging Patersweg een week geleden tegen TV Dordrecht. "Wat ze nu willen is inmiddels al het derde bouwplan, maar de omwonenden zijn er nooit bij betrokken. Ze vertellen ons wat er komt, maar inspraak hebben we niet." PvdA-raadslid Jacqueline van den Bergh ziet dit vaker. Volgens haar verloopt de communicatie lang niet altijd goed. Het levert regelmatig ontevreden omwonenden op.

Van den Bergh vindt dat er tijd genomen moet worden om vooraf serieus overleg te voeren met bewoners. Daarvoor is een beter communicatiebeleid nodig met voor een ieder transparante inspraakprocedures en besluitvormingsprocessen. Er zou regelmatig sprake zijn van ontevreden bewoners, met als gevolg pittige politieke discussies. Soms leidt dat tot juridische procedures en zelfs tot het staken van bouwprojecten.

Van den Bergh wil dat de gemeente alvast vooruit gaat lopen op de Nieuwe Omgevingswet die in 2021 van kracht wordt. Daarin staat dat er voor de start van bouwprojecten een discussie gevoerd moet worden met omwonenden.

Bekijk buurtbewoner Maarten de Beus over bouwplan Patersweg:

&t=10s

Lees ook

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

Albert Schweitzer Ziekenhuis duurzaamheid

Kunstwerk en museum voor zinloos afval: ziekenhuis wil afvalberg verminderen

Hoe kom je als ziekenhuis af van een jaarlijkse berg restafval van meer dan 650.000 kilo? Voor die uitdaging staat het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Hoewel de afvalstroom naar nul brengen een utopie is, wil het ziekenhuis wel grote stappen zetten. Om dat doel kracht bij te zetten, is ziekenhuisafval zichtbaar gemaakt in de centrale hal met een kunstwerk en een tijdelijk ‘museum voor zinloos afval’.

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

demonstratie fokker

Demonstranten blokkeren Fokker-terrein: ‘Wij staan niet toe dat jullie moordwapens produceren'

Tientallen activisten van Fok Fokker en Geef Tegengas hebben donderdag gedemonstreerd voor de poorten van Fokker Aerospace in Papendrecht. Een deel van hen heeft ook het dak van de centrale fabriekshal beklommen. De actievoerders willen dat het bedrijf stopt met de productie van onderdelen van gevechtsvliegtuig F35, die volgens hen wordt gebruikt door Israël tegen de Palestijnse burgerbevolking van Gaza.