gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PvdA: Vooraf bouwplan bespreken met omwonenden

De PvdA wil dat omwonenden betrokken worden bij bouwplannen in hun omgeving. Aanleiding is de geplande nieuwbouw langs de Patersweg. Bewoners hebben zich ingezet voor het aantrekkelijk houden van het braakliggende terrein, maar voelen zich niet gehoord bij de bouwplannen. De PvdA stelt hierover vragen aan het college.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"Het is lastig om met de gemeente in contact te komen", zei Maarten de Beus van Bewonersvereniging Patersweg een week geleden tegen TV Dordrecht. "Wat ze nu willen is inmiddels al het derde bouwplan, maar de omwonenden zijn er nooit bij betrokken. Ze vertellen ons wat er komt, maar inspraak hebben we niet." PvdA-raadslid Jacqueline van den Bergh ziet dit vaker. Volgens haar verloopt de communicatie lang niet altijd goed. Het levert regelmatig ontevreden omwonenden op.

Van den Bergh vindt dat er tijd genomen moet worden om vooraf serieus overleg te voeren met bewoners. Daarvoor is een beter communicatiebeleid nodig met voor een ieder transparante inspraakprocedures en besluitvormingsprocessen. Er zou regelmatig sprake zijn van ontevreden bewoners, met als gevolg pittige politieke discussies. Soms leidt dat tot juridische procedures en zelfs tot het staken van bouwprojecten.

Van den Bergh wil dat de gemeente alvast vooruit gaat lopen op de Nieuwe Omgevingswet die in 2021 van kracht wordt. Daarin staat dat er voor de start van bouwprojecten een discussie gevoerd moet worden met omwonenden.

Bekijk buurtbewoner Maarten de Beus over bouwplan Patersweg:

&t=10s

Lees ook

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

Foto website binnenvaart

Binnenvaart hoopt op nog meer regen voor hoger waterpeil: ‘Elke druppel is er één’

De afgelopen dagen vielen na lange tijd eindelijk weer de eerste regendruppels. Goed nieuws voor de binnenvaart, die veel last heeft van de extreme droogte in Europa. Al maakt één zwaluw nog geen zomer: “We zijn echt in afwachting van nog meer water.”