gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PvdA: Vooraf bouwplan bespreken met omwonenden

De PvdA wil dat omwonenden betrokken worden bij bouwplannen in hun omgeving. Aanleiding is de geplande nieuwbouw langs de Patersweg. Bewoners hebben zich ingezet voor het aantrekkelijk houden van het braakliggende terrein, maar voelen zich niet gehoord bij de bouwplannen. De PvdA stelt hierover vragen aan het college.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"Het is lastig om met de gemeente in contact te komen", zei Maarten de Beus van Bewonersvereniging Patersweg een week geleden tegen TV Dordrecht. "Wat ze nu willen is inmiddels al het derde bouwplan, maar de omwonenden zijn er nooit bij betrokken. Ze vertellen ons wat er komt, maar inspraak hebben we niet." PvdA-raadslid Jacqueline van den Bergh ziet dit vaker. Volgens haar verloopt de communicatie lang niet altijd goed. Het levert regelmatig ontevreden omwonenden op.

Van den Bergh vindt dat er tijd genomen moet worden om vooraf serieus overleg te voeren met bewoners. Daarvoor is een beter communicatiebeleid nodig met voor een ieder transparante inspraakprocedures en besluitvormingsprocessen. Er zou regelmatig sprake zijn van ontevreden bewoners, met als gevolg pittige politieke discussies. Soms leidt dat tot juridische procedures en zelfs tot het staken van bouwprojecten.

Van den Bergh wil dat de gemeente alvast vooruit gaat lopen op de Nieuwe Omgevingswet die in 2021 van kracht wordt. Daarin staat dat er voor de start van bouwprojecten een discussie gevoerd moet worden met omwonenden.

Bekijk buurtbewoner Maarten de Beus over bouwplan Patersweg:

&t=10s

Lees ook

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.