gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PvdA: Vooraf bouwplan bespreken met omwonenden

De PvdA wil dat omwonenden betrokken worden bij bouwplannen in hun omgeving. Aanleiding is de geplande nieuwbouw langs de Patersweg. Bewoners hebben zich ingezet voor het aantrekkelijk houden van het braakliggende terrein, maar voelen zich niet gehoord bij de bouwplannen. De PvdA stelt hierover vragen aan het college.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"Het is lastig om met de gemeente in contact te komen", zei Maarten de Beus van Bewonersvereniging Patersweg een week geleden tegen TV Dordrecht. "Wat ze nu willen is inmiddels al het derde bouwplan, maar de omwonenden zijn er nooit bij betrokken. Ze vertellen ons wat er komt, maar inspraak hebben we niet." PvdA-raadslid Jacqueline van den Bergh ziet dit vaker. Volgens haar verloopt de communicatie lang niet altijd goed. Het levert regelmatig ontevreden omwonenden op.

Van den Bergh vindt dat er tijd genomen moet worden om vooraf serieus overleg te voeren met bewoners. Daarvoor is een beter communicatiebeleid nodig met voor een ieder transparante inspraakprocedures en besluitvormingsprocessen. Er zou regelmatig sprake zijn van ontevreden bewoners, met als gevolg pittige politieke discussies. Soms leidt dat tot juridische procedures en zelfs tot het staken van bouwprojecten.

Van den Bergh wil dat de gemeente alvast vooruit gaat lopen op de Nieuwe Omgevingswet die in 2021 van kracht wordt. Daarin staat dat er voor de start van bouwprojecten een discussie gevoerd moet worden met omwonenden.

Bekijk buurtbewoner Maarten de Beus over bouwplan Patersweg:

&t=10s

Lees ook

fotowoonwagenbewoners.png

Woonwagenbewoners die weg moeten voor nieuwbouwwijk kennen nieuwe plek

De woonwagenbewoners die moeten wijken voor de Dordtse nieuwbouwwijk Maasterras, verhuizen naar Wielwijk. Daar komen ze terecht aan de Reeweg Zuid, op de plek waar eerder De Vrije Tuinder zat. Die volkstuinvereniging is in 2023 verhuisd naar een terrein aan de Schenkeldijk.

fotopersburobusinkhagi.jpg

Heg en tuinhuis in brand, veel rook en vlammen te zien

Een tuinhuis en heg in Hardinxveld-Giessendam hebben donderdagavond in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij.

FOTO struikelsteen Kees de Koko.png

Kees de Kok werd doodgeschoten, maar krijgt nu struikelsteen: ‘Eerlijk gezegd waren wij Kees ook vergeten’

Aan de Stationsweg 165 in Sliedrecht wordt zaterdag een struikelsteen gelegd. De steen wordt gelegd voor Kees de Kok, want hij woonde daar 83 jaar geleden. Tijdens de Tweede Wereldoorlog doet hij mee aan de april/mei staking van 1943. Op 3 mei 1943 wordt hij daarvoor gearresteerd door de Duitse bezetters en daarna zonder eerlijk proces gefusilleerd. “Het is belangrijk dat de mensen die bij de staking betrokken zijn geweest, in herinnering blijven.”

foto pap.png

Inwoners in conflict met gemeente over achtertuinen: ‘Dit kost straks duizenden euro’s’

Bewoners van de Papendrechtse straat Kombuis liggen overhoop met de gemeente over de inrichting van hun achtertuinen. Volgens de gemeente staan onder meer vlonders en tuinhuizen te dicht op het talud langs het water. Bewoners zeggen juist dat die regels nooit duidelijk zijn gecommuniceerd en dat zij nu plotseling worden geconfronteerd met ingrijpende aanpassingen en mogelijk hoge kosten. Uit een bewonersbrief blijkt dat meerdere huishoudens in maart en april een waarschuwingsbrief van de gemeente hebben ontvangen.

Foto De brand van de eeuw.png

'Er was eens': de brand van de eeuw

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. De eerste aflevering is vanaf 18:00 te zien op TV Dordrecht.

archiefnatuurbrandpexels.jpg

Nu ook in onze regio hoogste waarschuwingsniveau natuurbranden

In heel de regio geldt op dit moment het hoogste waarschuwingsniveau voor natuurbranden. Omdat het al langere tijd droog is, neemt het risico op een natuurbrand toe. In de regio zijn extra maatregelen genomen en voor iedereen geldt: wees extra alert.