gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Recreatiepark wil einde aan illegale activiteiten

6256806fcb8d7c3ee8b992690d6975b5

Europarcs Resort de Biesbosch zal samen met de gemeente optrekken om strafbare feiten op hun terrein te beëindigen. Dat heeft de vakantiepark in een verklaring laten weten.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dinsdag vond er op het terrein een grote controle plaats, op zoek naar mensen die illegaal op het park verblijven, niet ingeschreven staan bij de gemeente of permanent op het park wonen. Ook de werkvergunningen van de arbeidsmigranten werden gecontroleerd.

"We werden overvallen door de controle", vertelt Christina. De Dordtse komt al jaren op het park. "Ik heb het goed naar mijn zin en wil hier absoluut niet weg. Voor geen goud!"

De grote controle op Recreatiepark De Biesbosch kwam danwel als een grote verrassing voor veel vaste recreanten op het park, het resort zelf zegt op verzoek van de omgevingsdienst haar medewerking voor deze controle verleend te hebben.

Het park langs de A16 bij de Moerdijkbrug staat bekend als een plek waar ook veel Poolse werknemers worden ondergebracht. "Het zijn mensen die proberen een boterham te verdienen", zegt Christina.

Een Poolse arbeidsmigrant die net in zijn werkbusje stapt is tevreden met zijn verblijf op het recreatiepark. "Het is fijn om hier te wonen. Het is een rustige plek."

Resort De Biesbosch zegt in de laagseizoenen bewust te kiezen voor langere verhuur aan expats of mensen die bijvoorbeeld voor enkele weken een tijdelijke accommodatie willen hebben. "Omdat de toeristische verhuur voor onze organisatie corebusiness is wordt dit kleinschalig en selectief gedaan."

Tijdens de actie kwam naar voren dat een aantal mensen permanent op het park woont. Dat mag niet en nu werkt de gemeente aan een plan van aanpak.

Lees ook

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.

verhuizing bibliotheek AanZet oude vestiging

Massale hulp bij biebverhuizing: duizenden boeken extra geleend

Leden van bibliotheek AanZet helpen massaal mee met het verhuizen van boeken naar de nieuwe locatie van de vestiging in het centrum van Dordrecht. De huidige locatie aan de Groenmarkt wordt deze weken geleidelijk ingeruild voor het Dordthuis. Dordtenaren helpen bij die verhuizing door duizenden boeken extra te lenen.

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”