gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Reizigersvereniging: Verbod fietsen MerwedeLingelijn gaat te ver

merwedelingelijn kleiner

Een trein op de MerwedeLingelijn

Streekomroep

Het verbod op fietsen op de hele MerwedeLingelijn tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug gaat verder dan noodzakelijk. Dat stelt reizigersvereniging Rover. Rover heeft begrip voor de keuze om de dienstregeling tijdelijk aan te passen om de dienstregeling betrouwbaar te houden, maar noemt het fietsverbod "moeilijk te rechtvaardigen".

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op

Een opstapeling van gebeurtenissen zorgt ervoor dat de MerwedeLingelijn onder druk staat. Zo werd eerder dit jaar een verzakking bij station Sliedrecht Baanhoek ontdekt, waardoor treinen daar sindsdien minder hard mogen rijden. Daarnaast verwacht vervoerder Qbuzz extra reizigers op het traject door de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.

De dienstregeling op de MerwedeLingelijn is zeer krap, stelde de provincie eerder. “Dit komt mede doordat treinen elkaar slechts op een aantal stations kunnen passeren. Daardoor kunnen vertragingen slecht tot niet worden ingelopen, met uitval van treinen tot gevolg.” 

Daarom kondigde de provincie begin vorige maand aan dat fietsen tijdens die afsluiting zowel tijdens als buiten de spits niet zijn toegestaan. Hierdoor wordt de benodigde tijd om stil te staan bij een station verkort én is er meer ruimte voor passagiers. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt.

LEES OOK: Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Rover heeft begrip voor de aangepaste dienstregeling. Volgens de reizigersvereniging is het overslaan van enkele haltes in Hardinxveld-Giessendam op dit moment de minst ingrijpende oplossing. Het fietsverbod vindt Rover echter te verstrekkend.

"We begrijpen dat het tussen Dordrecht en Sliedrecht tijdens de werkzaamheden extra druk kan worden," zegt Sven Hueber van Rover. "Maar een verbod op de hele MerwedeLingelijn is moeilijk te rechtvaardigen. Tussen Geldermalsen en Gorinchem is die extreme drukte helemaal niet aan de orde. Reizigers die daar afhankelijk zijn van hun eigen fiets worden nu de dupe van problemen die zich elders op de lijn afspelen."

Rover pleit ervoor om fietsen in elk geval weer toe te staan op het traject tussen Geldermalsen en Gorinchem. Ook ziet de organisatie mogelijkheden om fietsen buiten de spits toe te laten. Daarnaast roept Rover Qbuzz op om na september te bekijken of het fietsverbod tussen Dordrecht en Sliedrecht (deels) kan worden opgeheven. De reizigersvereniging blijft hierover met de vervoerder in gesprek.

Lees ook

yv2026718NKS04152

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Lusail SC (5-0)

De derde oefenzege van FC Dordrecht deze voorbereiding is een feit. In Papendrecht was de ploeg een maatje te groot voor het Qatarese Lusail SC: 5-0. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte onderstaande samenvatting van de wedstrijd.

geentreinen

De hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Treinreizigers tussen Dordrecht en Rotterdam moeten maandag op zoek naar alternatief vervoer. Vanwege een stroomstoring rijden er de hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam.

fotovoorweb

Plan voor 720 huizen op deze plek de prullenbak in? ‘Enorm dilemma’

De kans is groot dat een plan voor 720 huizen in Dordrecht door de shredder kan. Het gemeentebestuur wil nieuwbouw van het Albert Schweitzer ziekenhuis namelijk voorrang geven, politieke weerstand is er maar deels. “We hebben er heel wat slapeloze nachten over gehad.”

xiefei__123-marry-2507289

Trouwen wordt steeds duurder, kijk hier wat het in onze streek kost

Voor velen is het een dag om over te dromen. De trouwdag. De kosten van een bruiloft houden je daartegen wellicht ’s nachts wél wakker. Deze verschillen per gemeente, en niet zo een beetje ook. Zo kan je, doordeweeks, in sommige gemeenten voor een paar honderd euro al het ja-woord geven en in anderen zit je boven de 1000 euro. Gelukkig lopen de kosten in onze streek niet zo hoog op.

OZEMPIC FOTO WEBSITE

afslankmiddel

Johan vraagt huisarts om afslankspuiten, maar krijgt ze niet: ‘Dan ga je toch zelf zoeken’

Waarom zou je illegale afslankmedicatie willen kopen via internet? Het Albert Schweitzer ziekenhuis waarschuwt voor grote gezondheidsrisico's als je online iets besteld, wat uiteindelijk niet het medicijn blijkt te zijn. De 56-jarige Dordtenaar Johan* besluit een jaar geleden Ozempic op internet te kopen, omdat hij het via de huisarts niet krijgt. "Ik kon wel een maagverkleining krijgen, waarom dit dan niet?”

yv2026718NKS03762

Overtuigende oefenzege FC Dordrecht: 5-0 tegen ploeg uit Qatar

FC Dordrecht liet zaterdag een prima indruk achter in het vijfde oefenduel van deze voorbereiding. In Papendrecht boekte de club een eenvoudige 5-0 zege op Lusail SC, dat komend seizoen uitkomt op het hoogste niveau van Qatar.