gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ruilwinkel LETS bestaat 15 jaar: ‘Naast leuke spullen ook warm en gezellig!'

26532ec9d9f4b3afa2d7829b46c4f19a

Nieuwe spullen kopen zonder geld? In ruilwinkel LETS in Oud-Krispijn kan dat inmiddels al 15 jaar. Het jubileum van de winkel is groots gevierd, om stil te staan bij de rol van de winkel in de buurt. “Het is ook een plek voor een praatje en contact en daar is in heel Dordrecht veel behoefte aan.”

Redactie Streekomroep | Roxane Kroon |  | Aangepast op
Oprichtster Gabrielle Kocken nam het idee voor de ruilwinkel 15 jaar geleden mee uit Canada. De vrijwilligers van LETS moesten wel nog even goed nadenken over een eigen puntensysteem. “Elk voorwerp heeft een bepaald aantal punten dat klanten krijgen als ze die komen inleveren”, legt vrijwilliger Azza uit. “Daarmee kunnen ze dan gaan winkelen.” Zij is één van de 15 vrijwilligers die zich inzet voor LETS.

‘Voor iedereen’ 
Kleding, koffiemokken, boeken, elektronica, speelgoed: de ruilwinkel heeft het allemaal, en neemt ook bijna alles aan waar klanten mee komen ruilen. “Het moet wel te gebruiken zijn, niet kapot of vies. Maar we denken altijd mee”, vertelt Azza. Ruilwinkels zijn plekken waar mensen die weinig te besteden hebben, toch de nodige spullen kunnen halen. De winkel zet zich ook vaak in voor deze groep, door samen te werken met Speelgoedbank Drechtsteden, evenementen te organiseren of door weggeefacties. “Maar”, benadrukt Azza, "de ruilwinkel is er voor iedereen”. 

Het enige dat de winkel niet verkoopt of aanneemt zijn meubels. Toch is een hoek met tafels en stoelen te vinden. “We zijn niet alleen een ruilwinkel, maar ook een ontmoetingsplek. Die tafel, daar gebeuren wonderen." Azza legt uit dat veel klanten komen voor een praatje, een bakje koffie of de vele evenementen die LETS organiseert. “We huilen en lachen, delen levensverhalen of vieren verjaardagen. De enige klacht die we krijgen is dat het te gezellig is.” 

'Op naar de 30'
En trouwe klant die ook naar het jubileumfeest is gekomen, benadrukt dat ook. “Ik ben aangestoken door mijn vrouw om mee te gaan, maar sinds ik met pensioen ben vind ik mezelf hier steeds vaker. De mensen die hier werken doen het super!” Hij hoopt dat de winkel nog lang blijft bestaan. “Het is ook een plek voor een praatje en contact en daar is in de buurt maar eigenlijk in heel Dordrecht veel behoefte aan.” 

De klant heeft geluk, want Azza en haar collega’s zijn nog lang niet van plan om te stoppen met hun inzet. “We blijven precies zo doorgaan, op naar de 30!”

Bekijk ook onze reportage over de ruilwinkel op ons YouTube-kanaal.

Lees meer over:

|

Lees ook

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

yv202672593A05427

Goals Vugts en Venema niet voldoende voor zege FC Dordrecht op Al Khaleej

FC Dordrecht leek zaterdag nipt af te rekenen met Al Khaleej uit Saoedi-Arabië, maar in de allerlaatste minuut slikte de club alsnog een tegentreffer: 2-2. Senne Vugts en Nick Venema scoorden in het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart.

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

kansspel

Dordtenaar voorspelt zes getallen goed en wint jackpot

Een inwoner uit Dordrecht heeft bij de Lotto-trekking van zaterdag 15 augustus een miljoen euro gewonnen. De speler voorspelde als enige vijf getallen én het reservegetal goed en wint daarmee de volledige Jackpot.