Dordrecht, Netherlands

Ruim 100 minima verblijdt met kerstpakket

Kerst begon vroeg dit jaar op de Eduard Douwe Dekkerstraat in Krispijn. Daar werden maandagavond ruim 100 kerstpakketten vol met eten uitgedeeld aan minima.
Petra Scheurwater | 24 december 2019 16:30 | Aangepast op 24 december 2019 16:30
Het iniatief komt van Dordtenaar Patrick Boersma. "Het probleem is groot, daar staan mensen vaak van te kijken. Sommigen denken wel 'het gaat hartstikke goed, ze hebben de Voedselbank', maar toch zijn er een aantal mensen die net te veel geld hebben voor de Voedselbank. Maar die mensen hebben het dus veel moeilijker dan degene die wel eten krijgen van de Voedselbank. Wij willen hen een steuntje in de rug geven, zij verdienen het ook."

Niet alleen met kerst staat Boersma voor de minima klaar. Samen met andere vrijwilligers verzorgt hij het hele jaar door eten voor Dordtenaren die het zelf niet kunnen betalen. Daarvoor heeft hij op Facebook een speciale groep: Minima en Eetgroep Dordt.

"Die man gaat op zijn scootmobiel wekelijks alle winkels af en zorgt dat iedere week de huishoudens worden voorzien van tassen met boodschappen.", vertelt Piet Schilten, die de kerstactie sponsort, vol bewondering over Boersma. "Dat vind ik knap, dat vind ik heel knap."

Om er voor te zorgen dat alleen mensen een pakket krijgen die het echt nodig hebben, hanteert Boersma een streng selectiebeleid. "Als je in aanmerking wil komen voor het pakket dan zou je papieren moeten laten zien, van de sociale dienst, het UWV, de bewindvoering of de schuldhulpsanering. Dan weten we zeker dat het bij de goede mensen terecht komt."

De ontvangers van de kerstpakketten komen niet alleen uit Krispijn. Ook in andere wijken zoals Stadspolders, Dubbeldam, Wielwijk en de Staart is een steuntje in de rug soms hard nodig.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...