gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

b5b8dfb105399a0cd814d3c15021167b

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal deelnemers ooit. Het Stadhuisplein staat vrijdagavond bomvol met de rode ‘Santa’s’, maar het hadden er nog meer kunnen zijn: “We moesten een stop zetten op de aanmeldingen, anders paste het niet op het plein."

Roxane Kroon |  | Aangepast op
Er werd meer dan 20 duizend euro opgehaald voor lokale goede doelen. Dit jaar ging de opbrengst naar Quiet Drechtsteden en LETS ruilwinkel. 

Het is alweer de twaalfde editie van de Santa Run in Dordrecht. “En op veel manieren ook de grootste”, aldus Winand Gielen, voorzitter van het Rotary Santa Run comitee. “Er deden dit jaar vijftig sponsoren mee, ook meer dan vorige jaren.” Hij reikt vanavond samen met burgemeester Nanning Mol de cheques uit met het geld dat de lopers en sponsoren hebben opgehaald. 

“Deze stad wordt gedragen door de Dordtenaren”, spreekt de burgemeester de zee vol kerstmutsen toe. ”Veel inwoners hebben een steuntje in de rug nodig, en daar helpen deze stichtingen bij.” 

Goede doelen
De eerste cheque van 7500 euro wordt ontvangen door Betsie de Heer van de LETS Ruilwinkel in Oud-Krispijn. Hier kunnen mensen met een kleine portemonnee spullen inleveren voor punten, waarmee ze weer andere dingen uit de winkel kunnen kopen. “En veel mensen die alleen zijn, komen bij ons voor een praatje en een warm gesprek”, voegt Betsie toe. “Dat is rond de feestdagen ook belangrijk.” Met het geld is de stichting van plan om de winkel, en met name de koffiehoek, te renoveren. 


Aan Marian Pater van Quiet Drechtsteden overhandigt de burgemeester een cheque van 12.500 euro. “We zijn hier zo blij mee”, vertelt de voorzitter. “We kunnen hier heel veel gezinnen mee helpen, dankjewel Santa’s!” De stichting zet zich in voor armoede in de Drechtsteden. “Een bezoek aan de kapper, een keer op vakantie. Wij bieden een lichtpuntje aan mensen die het heel moeilijk hebben.” 

De Santa’s
De sfeer zit er ook voor het startschot al goed in. “Ik wil in elk geval winnen van mijn vader”, vertelt Eline (9), van wie de kerstmuts af en toe nog over de ogen glijdt. Dit is voor haar het eerste jaar dat ze meedoet, net als voor veel anderen. Roos (29) is hier vorig jaar komen wonen en heeft haar hele vriendengroep uit haar geboortestad Rotterdam meegenomen. “Zo kunnen ze meteen wat meer van Dordrecht zien.” 

Ook een groep jongens van twaalf, leerlingen van het Dalton, doet voor het eerst mee. Bij de finish staan ze met gloeiende wangen te wachten op hun medailles. “Ik vond het super leuk, ik doe volgend jaar echt weer mee”, vertelt één van de jonge Santa’s. ”Ik ben wel ergens mijn baard onderweg verloren.” 

Dat delen van de kerstmannenkostuums tijdens de race verloren gaan is niets nieuws, vertelt voorzitter Winand. “Dat is niet erg, het hoort erbij. We hebben hier inleverbakken staan, maar veel van de Santa’s kun je de rest van de avond nog met baard en al in tentjes in de binnenstad vinden.” 

Kijk hier onze reportage over de Santa Run 2025:

Lees meer over:

Lees ook

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.