Dordrecht, Netherlands

Scholen en stadscentrum niet langer aangemerkt als veiligheidsrisicogebied

Het eerste gebied omvatte de middelbare scholen, het tweede gebied viel in en rondom het Centrum Gemeente Ridderkerk
De middelbare scholen en het stadscentrum van Ridderkerk zijn weer 'veilig verklaard'. In de periode van december 2023 tot juni 2024 waren het, op last van de burgemeester, veiligheidsrisicogebieden. Dit om het aantal wapengerelateerde incidenten de kop in te drukken.
Joris Gemen | Redactie Streek 56 | 26 augustus 2024 14:15 | Aangepast op 26 augustus 2024 14:15
In de twee veiligheidsrisicogebieden mocht de politie iedereen controleren op het bezitten van messen en andere wapens. In totaal vonden er tien preventieve fouilleracties plaats. Die blijken succesvol en effectief te zijn geweest, want aantal incidenten in de twee gebieden is in de afgelopen periode afgenomen.

Niet verlengen
Daarom hebben de gemeente Ridderkerk, het Openbaar Ministerie en de politie nu besloten dat het verlengen van de twee veiligheidsrisicogebieden niet nodig is. "Preventief fouilleren heeft een grote inbreuk op de persoonlijke levenssfeer van mensen. Daarbij neemt het aantal incidenten af. Dat maakt dat we hebben besloten om de veiligheidsrisicogebieden voor nu niet te verlengen. We blijven ons uiteraard wel inzetten voor de veiligheid in deze gebieden. Ik bedank de politie voor hun grote inzet die in Ridderkerk goed is ontvangen", zo legt burgemeester Marco Oosterwijk uit.

Andere politie-acties
Het niet verlengen van de veiligheidsrisicogebieden betekent niet dat er op het gebied van veiligheid op straat nu niks meer gaat gebeuren in Ridderkerk. De komende twaalf maanden zet de politie in op andere acties.

Zo vinden er regelmatig verkeerscontroles plaats, waarbij voertuigen onderzocht en inzittenden gefouilleerd kunnen worden. Ook zal de politie de middelbare scholen extra in de gaten houden. Burgemeester Oosterwijk: “Mocht de komende maanden blijken dat het toch nodig is om weer over te gaan op veiligheidsrisicogebieden, aarzelen we absoluut niet om hierover afstemming met het Openbaar Ministerie en de politie te hebben.”

In onze streek komt het niet vaak voor dat de burgemeester een veiligheidsrisicogebied aanwijst. De laatste keer was in september 2021, toen de bebouwde kom van Alblasserdam en de industrieterreinen onder verscherpt toezicht kwamen te staan. De reden: een aantal ernstige incidenten in de gemeente.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Museumschool moet wijkcentrum worden: 'Met ruimte voor de toekomst en het verhaal van 1940'

De voormalige Museumschool in Ridderkerk moet een nieuwe bestemming krijgen. Het gebouw, waar in mei...

Als de avond valt, voelen Zwijndrechtenaren zich onveilig in de wijk

Op het eerste oog lijkt er geen vuiltje aan de lucht, maar in de avond kan de Zwijndrechtse Sterren...

Arie leest voor aan volwassenen: ‘Samen genieten van een verhaal’

Voorleesuurtjes in de bieb kennen we allemaal nog wel uit onze kindertijd, maar in Ridderkerk kunne ...

Hoera, deze minigolfers zijn landskampioen!

Het vrouwenteam van minigolfers De Hole Ridders heeft dit weekend het Nederlands Kampioenschap binne...

Ridderkerkse fietsvierdaagse gaat deze week onder nieuwe naam van start

Deze week gaat de de traditionele Avond Fiets4Daagse weer van start. De organisatie heeft vier mooie...

Avocado-bestelling voor Ridderkerks bedrijf bevat 553-kilo cocaïne

In de nacht van maandag op dinsdag is een partij van 553 kilo cocaïne onderschept tussen avocado’s. ...