gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schutter Merwedestraat krijgt vijf jaar minder

Terry C., die op 5 mei 2016 op de Merwedestraat in Dordrecht Brian Cumma doodschoot, is in hoger beroep veroordeeld tot zes jaar.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het gerechtshof in Den Haag legde daarmee een vijf jaar lagere straf op dan bij het eerdere vonnis van de Rotterdamse rechtbank. Vanaf het begin heeft C. volgehouden dat zijn dodelijke schoten noodweer waren. Zelfbescherming van zijn vriendin en hemzelf. Toen Cumma hem met zijn vuurwapen bedreigde zorgde hij eerst dat zijn vriendin uit de auto kwam. Toen het wapen van Cumma weigerde greep hij zijn eigen wapen en schoot Cumma neer. Daarna loste hij nog een aantal schoten en ging er vervolgens vandoor. Later gaf hij zichzelf in Breda aan bij de politie.

Het hof oordeelde echter dat hij naar hun inzicht voldoende tijd had gehad om zich bij de situatie uit de voeten te maken. Dan zouden de dodelijke schoten niet nodig zijn geweest. C. stelde daar tegenover dat hij bij zijn vlucht een paar keer een paaltje had geramd dat in de weg stond en dat het daarom onmogelijk was geweest de situatie te ontlopen. Het hof gaf hem daarin geen gelijk en vond noodweer niet aangetoond. Wel nam het in aanmerking dat het het slachtoffer was die C. had opgezocht en bedreigd. Daarom werd de straf op zes jaar bepaald.

Lees ook

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

Artikelfoto Ridderkerk openingstijden

Na 16 jaar discussie kunnen winkels in Ridderkerk open op zondag

Ridderkerkers kunnen vanaf 4 oktober op zondag gaan winkelen. De gemeenteraad keurde donderdag een initiatiefvoorstel voor zondagsopening goed. Het voorstel was ingediend door de coalitiepartijen Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks. Achttien raadsleden stemden voor, elf waren tegen.