Dordrecht, Netherlands

Scouts bakken oliebollen voor zomerkamp

Oliebollen, je kan er niet omheen deze dagen. Niet alleen bij de bakker, supermarkt of een olliebollenkraam kan je voor de lekkernij terecht, ook bij Scouting Johan en Cornelis de Witt wordt er maandag hard gebakken.
Petra Scheurwater | 30 december 2019 14:59 | Aangepast op 30 december 2019 14:59
"Als vrijwilligers kunnen we hele mooie oliebollen bakken, we hebben veel mensen die oliebollen willen en verkopen ze voor een hele schappelijke prijs", vertelt Sander Postheimer, een van de oudere leden van de groep.

Hij is al sinds maandagmorgen 05:00 uur in de weer om honderden oliebollen op tijd klaar te hebben. Rond een uur of 10:00 druppelen ook de eerste zeeverkenners binnen. De leden tussen 11 en 16 jaar zullen alle bestellingen op de fiets rondbrengen.

Alleen als het echt ver buiten Dordt is, rijdt een van de volwassenen in een auto met bestellingen naar het bezorgadres toe. Maar toch draait Anneloes haar hand er niet voor om en stapt samen met twee maatjes op de fiets naar Zwijndrecht.

"We gaan dertig oliebollen wegbrengen. Die halen we op het clubhuis op, bezorgen we, krijgen het geld en gaan terug naar het clubhuis voor een nieuwe bestelling."

De oliebollen kunnen ook worden opgehaald bij het clubgebouw aan de Zamenhofflaan. De bestellingen komen binnen via de website van de scoutinggroep en worden ook dinsdag nog verkocht en gebakken.


Ook dinsdag wordt er nog veel gebakken. Hoeveel oliebollen er over de toonbank gaan, is nog niet bekend, omdat er dinsdag ook nog hard gebakken én verkocht wordt.

De opbrengst van de actie is voor scoutinggroep Johan en Cornelis de Witt zelf. Het geld wordt gebruikt als extraatje voor zomerkamp

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Hakenkruis geschilderd op regenboog-zebrapad Leerpark

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is maandag beklad. Er was met zwarte verf onder ...

Brand in machinekamer van binnenvaartschip

Op een binnenvaartschip aan de Lekdijk in Nieuw-Lekkerland heeft dinsdagochtend brand gewoed. Het vu...

Ramen vernield en beklad, hoofdkantoor Fokker opnieuw doelwit

Het hoofdkantoor van Fokker Aerospace in Papendrecht is beklad en ruiten zijn vernield. In de nacht ...

Darter Plaisier stunt op WK, Ambachters leven mee: ‘Vol spanning gekeken’

De stunt van Wesley Plaisier op het WK darts is in zijn woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht niet onopgeme...

Winter3Daagse haalt recordaantal producten op voor Voedselbank

De eindstand van de inzamelactie Winter3Daagse is zondagavond bekendgemaakt. In totaal zijn er 74.82...

FC Dordrecht neemt afscheid van keeperstrainer en verwelkomt nieuwe middenvelder

FC Dordrecht neemt na nog geen half jaar afscheid van keeperstrainer Raymond Mulder. Hij tekende afg...