Dordrecht, Netherlands

SeaBubble maakt vanmiddag proefvaart

De SeaBubble, het Franse vervoers-alternatief op het water, beleeft vanmiddag zijn primeur in de Nederlandse wateren. Het vaart vanaf H.I.Ambacht richting Dordrecht en terug met gedeputeerde Rik Janssen en wethouder Andre Slag aan boord. Samen met Anders Bringdal, de CEO van SeaBubbles.
Gert van der Steen | 31 mei 2018 12:37 | Aangepast op 31 mei 2018 12:37
Het vaar(vlieg)tuig maakt gebruik van foiling-technologie, waardoor het bij een snelheid van meer dan 12 km/u uit het water komt en op draagvleugels verder vaart. De besturing met Fly-by-wire zorgt voor de stabiliteit.

De Drechtsteden, met haar uitgebreide waterstructuur, zou een ideale proeftuin zijn om de toepassing in Nederland voor personenvervoer te testen. Behalve voor de 5-persoons versie die vandaag wordt getest is de technologie ook geschikt voor grotere vaartuigen.

Meest gelezen

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Lees ook

Jan heeft een klassieke Mercedes, maar is niet bang voor een beetje regen: ‘Dan had het maar geen auto moeten worden’

De Riverside Car Classic is in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun oude au...

Onderwaterhockey-primeur voor Dordrecht: dit gaat er gebeuren

Hockey, maar onder water? Veel Nederlanders zijn er nog niet mee bekend, maar inmiddels is onderwate...

Luke fotografeert meteoren en molens in een: ‘Je zit er een hele nacht voor, maar het resultaat mag er zijn’

“Ik had geluk, ééntje liet de reflectie van de vallende sterren in het water zien”, vertelt Luke Ver...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met een Dordtse Berlijner (of Berlijnse Dordtenaar?)

In Studio De Witt gaat presentator Ben Corino zaterdag in gesprek met John Kunkeler. Hij is een gebo...

Buiten genieten van een film: hier in Dordrecht kan het

Film kijken kan thuis of in de bioscoop, maar deze maand ook in de buitenlucht. In de Kloostertuin i...

Urn verdwenen op Essenhof: 'Niemand verwacht dat iemand zoiets doet'

De nabestaanden van een onlangs overleden man kwamen eerder deze week voor een nare verrassing te st...