Dordrecht, Netherlands

SeaBubble maakt vanmiddag proefvaart

De SeaBubble, het Franse vervoers-alternatief op het water, beleeft vanmiddag zijn primeur in de Nederlandse wateren. Het vaart vanaf H.I.Ambacht richting Dordrecht en terug met gedeputeerde Rik Janssen en wethouder Andre Slag aan boord. Samen met Anders Bringdal, de CEO van SeaBubbles.
Gert van der Steen | 31 mei 2018 12:37 | Aangepast op 31 mei 2018 12:37
Het vaar(vlieg)tuig maakt gebruik van foiling-technologie, waardoor het bij een snelheid van meer dan 12 km/u uit het water komt en op draagvleugels verder vaart. De besturing met Fly-by-wire zorgt voor de stabiliteit.

De Drechtsteden, met haar uitgebreide waterstructuur, zou een ideale proeftuin zijn om de toepassing in Nederland voor personenvervoer te testen. Behalve voor de 5-persoons versie die vandaag wordt getest is de technologie ook geschikt voor grotere vaartuigen.

Lees ook

Grote vuurwerkvondst in schuurtje na anonieme melding

In een schuurtje in Papendrecht is maandag meer dan 180 kilo vuurwerk gevonden. Dat is ruim zeven ke...

Geparkeerde auto verwoest door brand

Bij een brand in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een auto in vlammen opgegaan. Dat g...

Bouw van 56 flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen mag doorgaan

De rechtbank oordeelt dat de bouw van 56 tijdelijke woningen aan de Laan van Riga op het bedrijvente...

Regenboog-zebrapad opnieuw vernield: ‘Wij nemen dit vandalisme serieus’

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is zaterdag opnieuw het doelwit geweest van vand...

A15 tussen Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht in file top tien Nederland

De snelweg A15 heeft de zevende plek van de file top tien van Nederland gehaald. Dit blijkt uit onde...

Burgemeester sluit bedrijf na explosie

De burgemeester van Sliedrecht heeft een bedrijf op bedrijventerrein Nijverwaard voor twee weken ges...