Dordrecht, Netherlands

Secret Santa deelt kerstpakketten uit aan Dordtse minima

Dordtse minimagezinnen zijn onder de noemer Secret Santa Dordrecht woensdagavond verrast met een kerstpakket. Anonieme gevers stelden de pakketten met levensmiddelen en andere spullen, zoals een spelletje, tandenborstels, knuffels en boekjes, samen.
Petra Scheurwater | 19 december 2019 18:00 | Aangepast op 19 december 2019 18:00
Het is voor het eerst dat de Secret Santa op deze manier georganiseerd wordt. Organisator Viola Breedveld heeft twee keer eerder met Helpende Handjes een kerstactie georganiseerd, maar nu die er mee gestopt zijn wilden ze de mensen die het niet zo breed hebben op een andere manier helpen.


In haar omgeving kwam ze de afgelopen jaren veel mensen tegen die wel hun dagelijkse boodschappen konden betalen, maar geen geld hebben om voor de feestdagen iets extra's te kopen. Deze mensen komen vaak niet in aanmerking voor de Voedselbank of een uitkering, maar gunt Breedveld wel een extraatje met kerst.


Bij Breedveld konden mensen zichzelf of een ander aanmelden om in aanmerking te komen voor een kerstpakket. Degene die de kerstpakketten samenstelden kregen vooraf door voor wat voor een gezin hun pakket bestemd was, een alleenstaande of familie met jongere of oudere kinderen bijvoorbeeld. Zo konden de anonieme pakketten op de ontvanger(s) worden afgestemd.


De pakketten werden woensdagavond tijdens een kerstborrel in Wijkhaven De Staart opgehaald. Zo kregen de mensen niet alleen een presentje, maar ook de kans om nieuwe contacten op te doen.


Foto: Viola Breedveld, een kerstpakket dat is uitgedeeld.


Meest gelezen

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Lees ook

Onderwaterhockey-primeur voor Dordrecht: dit gaat er gebeuren

Hockey, maar onder water? Veel Nederlanders zijn er nog niet mee bekend, maar inmiddels is onderwate...

Luke fotografeert meteoren en molens in een: ‘Je zit er een hele nacht voor, maar het resultaat mag er zijn’

“Ik had geluk, ééntje liet de reflectie van de vallende sterren in het water zien”, vertelt Luke Ver...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met een Dordtse Berlijner (of Berlijnse Dordtenaar?)

In Studio De Witt gaat presentator Ben Corino zaterdag in gesprek met John Kunkeler. Hij is een gebo...

Buiten genieten van een film: hier in Dordrecht kan het

Film kijken kan thuis of in de bioscoop, maar deze maand ook in de buitenlucht. In de Kloostertuin i...

Urn verdwenen op Essenhof: 'Niemand verwacht dat iemand zoiets doet'

De nabestaanden van een onlangs overleden man kwamen eerder deze week voor een nare verrassing te st...

Trucker zoekt verkoeling en springt van Moerdijkbrug

Het is hoogzomer in Nederland en dat gaat niet iedereen in de koude kleren zitten. Dinsdagavond liep...