Dordrecht, Netherlands

Sfeervolle lichtjestour door de binnenstad gaat door, behalve op feestdagen

De lichtjesroute door de binnenstad tijdens de Dordtse December Dagen gaat door. Vorig jaar ging de stekker er nog voortijdig uit, maar dit jaar durft de gemeente het weer aan. Wel met een aantal aanpassingen, om grote groepen mensen tegelijk bij elkaar te voorkomen.
Corrado Francke | 3 december 2021 16:46 | Aangepast op 3 december 2021 16:46
Het 'dwaalspoor', zoals de lichtjesroute ook wel wordt genoemd, is op feestdagen vanwege de verwachte drukte uitgeschakeld. Dat gaat dus om 24, 25 en 31 december.

Zo speelde zich op het stadhuis vorig jaar een film af die lang duurde. “Daar bleven mensen allemaal staan en daarom doen we het nu anders”, benadrukt gemeentewoordvoerder Mark Benjamin.

Doorlopen

Dit jaar wordt gekozen voor een mooie lichtprojectie in de avond, “maar geen kunstwerk waar mensen minutenlang blijven staan”.

De gemeente zet ook gericht mensen in die voor ‘crowd management’ gaan zorgen. Zij moeten ervoor zorgen dat het niet te druk wordt en mensen een wandelroute langs alle genummerde projecties maken.

Versoberd, maar feestelijk

“We hebben het iets versoberd, maar tegelijkertijd zorgen we voor een feestelijke binnenstad”, vertelt Benjamin. Hij erkent dat de gemeente was overvallen door het succes van het dwaalspoor vorig jaar. “Nu willen we er op tijd bij zijn.”

Toch blijft de gemeente voorzichtig en wil niet hardop uitspreken dat mensen naar de binnenstad moeten komen. “We nemen de maatregelen serieus dus willen geen grote groepen mensen bij elkaar. Aan de andere kant stimuleren we dat mensen hun inkopen lokaal willen doen en voor hen willen we het feestelijk maken.”

December Dagen

Daarom is er ook op winkeltijden al wat feestelijke verlichting in de binnenstad. De Dordtse December Dagen worden dit jaar gevormd door het dwaalspoor, een inpakservice en verrassingskalender

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...