gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sirio Barone koopt Venetiaanse watertaxi

74c4014eaa860ef70fd13dce198a2716

Sirio Barone is apetrots op de nieuwste aanwinst voor zijn rondvaartbedrijf. "Al anderhalf jaar had ik 'm in het vizier", zegt hij over de Venetiaanse watertaxi, die via Leeuwarden en Loosdrecht naar Dordrecht kwam.

Corrado Francke |  | Aangepast op
"Ik dacht dat het de enige was in Nederland, maar er schijnen er nog een paar te zijn", weet hij inmiddels. "We hadden echt behoefte aan een extra boot, want we moesten steeds vaker nee verkopen. Als de corona weer weg is kunnen er 12 mensen mee aan boord."

"We gaan 'm vooral gebruiken als rondvaartboot, in de Biesbosch en het Venetië van het noorden, zoals we Dordrecht noemen. Maar ook kan hij dienst doen als watertaxi in de Drechtsteden en aanvullend op de waterbus van en naar Rotterdam."

Om de witte polyester watertaxi in de bedrijfskleuren van Si Barone te krijgen is de boot maandagmorgen uit het water van het Wantij getakeld. "In Zwijndrecht wordt de boot gewrapt", vertelt Barone. Wrappen is het totaal bestickeren van een object.

Thymen Tuerlings van To The Point gaat die klus doen: "we hebben een laatje van mahoniehout uit de boot gekregen. Daarmee hebben we de kleur en structuur nagemaakt op de computer en in grote rollen uitgeprint."

De boot wordt hiermee beplakt en krijgt een houten 'look'. Normaal wordt voor wrappen, net als bij bestickeren van auto's, flinterdunne folie gebruikt, maar in dit geval iets anders. "Maar dat blijft het geheim van de smid. Het is in elk geval stootvast", wil Tuerlings er slechts over kwijt.

Lees ook

archieffotopolitie

Deel woning dicht na vondst hennepkwekerij

Een deel van een huis in Hendrik-Ido-Ambacht is op last van de burgemeester gesloten. Het gaat om een gedeelte van een huis aan de P.C. Hooftsingel dat werd verhuurd, zo maakt de gemeente maandag bekend.

businkgoed

Bed in brand op tweede etage van flat, bewoner nagekeken

In een flat aan de Dordtse Troelstraweg heeft maandagmiddag brand gewoed. Volgens een brandweerwoordvoerder stond in een appartement op de tweede etage een bed in brand.

Jos verenigingsspeld

Jos (62) zet zich al 45 jaar in voor deze basketbalvereniging en krijgt onderscheiding

Groot feest bij basketbalvereniging River Trotters in Hardinxveld-Giessendam. Daar is de 62-jarige Jos Baggerman in het zonnetje gezet voor zijn 45-jarige inzet voor de club. Als blijk van waardering heeft hij een verenigingsspeld met oorkonde van de Nederlandse Basketball Bond gekregen. "Een totale verrassing."

pluktuin1

De Pluktuin is weer open en trekt meteen veel bezoekers

Een boeketje bloemen scoren voor een feestje, een uitreiking of gewoon als presentje. Daarvoor moet je normaal gesproken naar een bloemist. Maar je kunt ze de komende periode ook ‘gewoon’ in de natuur plukken. Voor het negende jaar op rij kun je deze zomer bij de Pluktuin in Dordrecht terecht.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.

Boot screenshot

Opvangschip asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt vervangen

Het schip dat het COA gebruikt voor de opvang van asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt ingewisseld voor een nieuw vaartuig. Aan de bestaande opvang verandert niets door de wisseling van het schip.