gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sirio Barone koopt Venetiaanse watertaxi

74c4014eaa860ef70fd13dce198a2716

Sirio Barone is apetrots op de nieuwste aanwinst voor zijn rondvaartbedrijf. "Al anderhalf jaar had ik 'm in het vizier", zegt hij over de Venetiaanse watertaxi, die via Leeuwarden en Loosdrecht naar Dordrecht kwam.

Corrado Francke |  | Aangepast op
"Ik dacht dat het de enige was in Nederland, maar er schijnen er nog een paar te zijn", weet hij inmiddels. "We hadden echt behoefte aan een extra boot, want we moesten steeds vaker nee verkopen. Als de corona weer weg is kunnen er 12 mensen mee aan boord."

"We gaan 'm vooral gebruiken als rondvaartboot, in de Biesbosch en het Venetië van het noorden, zoals we Dordrecht noemen. Maar ook kan hij dienst doen als watertaxi in de Drechtsteden en aanvullend op de waterbus van en naar Rotterdam."

Om de witte polyester watertaxi in de bedrijfskleuren van Si Barone te krijgen is de boot maandagmorgen uit het water van het Wantij getakeld. "In Zwijndrecht wordt de boot gewrapt", vertelt Barone. Wrappen is het totaal bestickeren van een object.

Thymen Tuerlings van To The Point gaat die klus doen: "we hebben een laatje van mahoniehout uit de boot gekregen. Daarmee hebben we de kleur en structuur nagemaakt op de computer en in grote rollen uitgeprint."

De boot wordt hiermee beplakt en krijgt een houten 'look'. Normaal wordt voor wrappen, net als bij bestickeren van auto's, flinterdunne folie gebruikt, maar in dit geval iets anders. "Maar dat blijft het geheim van de smid. Het is in elk geval stootvast", wil Tuerlings er slechts over kwijt.

Lees ook

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

oranjekater

Oranjekater overheerst na uitschakeling op WK: ‘Weer die penalty’s’

De grote WK droom van de oranjefans valt in duigen. Na negentig minuten spelen, de verlengingen en de penalty’s tegen Marokko, trok het Nederlands elftal aan het kortste einde. Waar veel Marokkaanse supporters tot de vroege uurtjes vierden, hebben veel oranjefans wellicht een heuse ‘oranjekater’ overgehouden aan het verlies.

politie 01

Omstander belemmert politie bij aanhoudingen na vechtpartij

De politie heeft afgelopen weekend twee mannen aangehouden na een vechtpartij in het centrum van Dordrecht. Een omstander probeerde daarbij het optreden van de agenten te belemmeren, zo meldt de politie op sociale media.

hoogblokland

azc

Nu definitief: op deze twee plekken komen opvanglocaties voor asielzoekers

De gemeente Molenlanden gaat asielzoekers opvangen aan de Melkweg in Bleskensgraaf en aan de Beemdweg in Hoogblokland. Het gaat om een definitief besluit, meldt de gemeente. Het COA gaat de plannen per opvanglocatie nu verder uitwerken.

fandag fc dordrecht

Fandag FC Dordrecht: stormbaan, muurkunst en talloze handtekeningen

Een stormbaan, pannakooi, pumptrack, springkussen en fitnesstoestellen: supporters van FC Dordrecht werden op de zogeheten fandag uitgedaagd om zelf ook fanatiek te bewegen. Al waren het oefenduel met Feyenoord, de handtekeningensessie na afloop en een gloednieuwe muurschildering de grootste publiekstrekkers.

treinstationdordrecht

Let op: vier dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers tussen Zwijndrecht en Rotterdam Centraal moeten volgende week opnieuw rekening houden met vertraging. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden van dinsdag 21 juli tot en met vrijdag 24 juli geen treinen op dit traject. Dat geldt ook voor de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda.