gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Staart: Bus 4 moet vaker rijden

275d9fd04159fc4fe5cfd0e7d1c733fa.jpg

Bewoners van de Staart willen dat buslijn 4 vier keer in het uur blijft rijden. Om dat te realiseren boden ze vrijdagmorgen een petitie bij wethouder Rik van der Linden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Vanaf 9 december rijdt hun bus nog maar twee keer in het uur. De reden voor het terug brengen van de ritten is omdat er te weinig mensen gebruikmaken van de bus. Qbuzz hoopt door lijn 4 minder te vaak later rijden de bussen voller te hebben dan dat ze nu zijn.

De bewoners zijn het hier niet mee eens. Zij vinden dat de bus sowieso moet blijven rijden en het vermindering van de ritten een voorbeeld van de achteruitgang van hun wijk. "De huisarts gaat weg, we kunnen al niet meer pinnen. De Staart moet geen Staartje van Dordt worden", vertelt Hans de Goeij van de Katholieke Bond voor Ouderen (KBO).

Met de petitie hopen zij dat de dienstregeling teruggebracht wordt naar vier ritten per uur.

Lees ook

politie.jpg

Zo kijkt de politie terug op Koningsdag in de streek

Het was een druk weekend in de streek. Iedereen heeft massaal een oranje outfit uit de kast getrokken om de verjaardag van de koning te vieren. Die drukte kan ook zorgen voor problemen, maar het is dit jaar ontzettend rustig geweest, meldt de politie.

treinen Station Dordrecht

Geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal

Deze week is het extra goed opletten voor de Dordtse treinreiziger. Door werkzaamheden rijden er geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal. De werkzaamheden duren tot en met vrijdag 1 mei. Volgens ProRail rijden sprinters wel gewoon door.

picjumbo_com-ice-cream-865126.jpg

Temperatuur schiet omhoog: het kan wel 25 graden worden

Ben je nog niet uitgekeken op zonnige, droge lentedagen? Goed nieuws: de komende dagen houdt dat weer aan en het wordt elke dag ietsje warmer. De temperatuur loopt op tot wel 25 graden.

transvaalstraat.png

Ruit gesneuveld bij explosie bij woning

Bij een huis aan de Transvaalstraat in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een explosie geweest. Volgens de politie raakte niemand gewond.

Brug over de Noord 2.jpg

Let op: Brug over de Noord tot en met vrijdag dicht

Wegverkeer in en om Alblasserdam moet deze week rekening houden met omleidingen. De N915 tussen Noordeinde in Hendrik-Ido-Ambacht en de op- en afrit Alblasserdam van de A15, inclusief de Brug over de Noord, is tot en met vrijdagavond dicht. Dat geldt zowel overdag als ‘s nachts.

IMG_2087.jpg

Kids and Cars 2026 in Alblasserdam een groot succes: 'Ik heb zoveel lachende kindergezichten gezien'

De editie van Kids and Cars 2026 in Alblasserdam is uitstekend verlopen. Organisator Carlo Fok kijkt terug op een geslaagde dag waarop 75 kinderen met een lach huiswaarts gingen. Het evenement, waar minder bedeelde en zieke kinderen mee konden rijden in een mooie auto, leverde 17.500 euro op voor twee goede doelen: Stichting Ambulance Wens en het Prinses Maxima Centrum.