gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De camera's draaien: zeldzame visarend arriveert binnenkort in de Biesbosch

c13f1930bf3271b9af8c81deab187d51

Het duurt waarschijnlijk niet lang meer voor we de eerste visarend van dit voorjaar in de Biesbosch kunnen verwelkomen. De webcams van Beleef de Lente, gericht op het nest van de zeldzame roofvogel, staan vanaf deze week weer aan. Nu is het wachten op de visarend zelf. Volgens boswachter Harm Blom gaat hét bijna gebeuren: "Het ziet er naar uit dat we aankomend weekend kunnen genieten van hele bijzondere natuurbeelden."

Jonathan Sekeris |  | Aangepast op
Elk jaar wordt de webcam in de aangezet in de hoop zoveel mogelijk activiteiten te zien van de indrukwekkende visarend. De beelden zijn live te volgen op de camera's van Beleef de Lente.

De visarend is een zeldzame broedvogel in Nederland. Er kwamen in 2024 maar vijf paartjes tot broeden. "We hopen dat de visarend dit jaar weer gaat broeden in de Biesbosch, dat is het belangrijkste. Het zou fantastisch zijn als dat ook nog eens voor de webcam gebeurt", vertelt boswachter Blom enthousiast.

'De eersten zijn onderweg'
"De visarenden overwinteren in Midden-Afrika, Spanje en Portugal", legt Blom uit. "Op dit moment verplaatsen ze zich onze kant op. We hebben ze recent gespot boven Zuid-Frankrijk. Gezien de goede weersverwachtingen kan het zomaar gebeuren dat de eerste visarend dit weekend in de Biesbosch te zien is."

'Man visarend 7TG' komt al jarenlang naar het nest waar de camera op gericht staat. "Zijn aankomstdatum is elk jaar trouw tussen 23 en 26 maart. Als dat nu weer gebeurt, is dat voor het tiende jaar op rij dat we hem gaan zien. Een andere visarend op dat nest zou natuurlijk ook heel tof zijn", aldus Blom.

Leerzaam
De beelden van de roofvogel zijn spectaculair, en hebben in het verleden zelfs één miljoen unieke kijkers getrokken. Naast entertainment is er een andere reden waar de camera's voor worden ingezet. "Staatsbosbeheer, dierenbescherming, onderzoekers en studenten leren er erg veel van", verklaart Blom. "We zien bijvoorbeeld wat voor vissen ze eten en hoe ze omgaan met publiek en vliegtuigen. Maar ook hoe snel de kleine visarend opgroeit."

Dit weekend houdt Blom de beelden goed in de gaten. "En ik ga zondag in mijn vrije tijd ook even een extra rondje lopen", besluit de boswachter.

Lees meer over:

|

Lees ook

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

PSX_20260805_194332

Bestuurder dodelijk ongeluk Voorstraat vrij, maar blijft verdachte

De bestuurder die woensdagavond werd aangehouden na een dodelijke aanrijding op de Voorstraat in Dordrecht, is heengezonden. Dit houdt in dat hij is vrijgelaten, maar wel verdachte blijft in deze zaak.

yv2026725NKS05139

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Al Khaleej (2-2)

In het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart speelde FC Dordrecht zaterdag gelijk tegen Al Khaleej: 2-2. De Streekomroep was erbij aan de Krommedijk en maakte een samenvatting van het duel, hieronder te bekijken via ons YouTube-kanaal.

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - MARKT

Appels met peren vergelijken: Anne doet het bij de fruitkraam op de markt

Elke vrijdag en zaterdag is de weekmarkt te vinden op het Statenplein in Dordrecht. Anne Korpershoek staat daar wekelijks bij groente- en fruitkraam Bart Apart. Anne geeft Monique een lesje fruit verkopen. Monique’s favoriete deel van het verkopen: de kwaliteitscheck.