Dordrecht, Netherlands

Extra begeleiding voor zwangeren in Dordrecht

Maxime van Es en Willemein van der Net ASZ
Het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASZ) start een samenwerking met Verloskundigen De Singel in Dordrecht. Zij starten Centering Zwangerschap. Na de medische controles volgen gezamenlijke bijeenkomsten, waarbij er dieper ingegaan wordt op thema’s rondom de zwangerschap.
Jasmijn Thomassen | 3 januari 2025 15:00 | Aangepast op 3 januari 2025 14:28
Hiermee hopen ze dat het niet enkel bijdraagt aan een betere voorbereiding tijdens de zwangerschap, maar ook aan een betere gezondheid van moeder en kind.

Het ASZ gaat samen met Verloskundigen De Singel in Dordrecht starten met Centering Zwangerschap. Alle patiënten die in dezelfde periode zijn uitgerekend krijgen na hun medische controle de mogelijkheid om tijdens bijeenkomsten met andere patiënten vragen te stellen omtrent zwangerschap. Dit gebeurt onder begeleiding van Willemein van der Net, klinisch verloskundige in het ziekenhuis, en Maxime van Es van De Singel.

De eerste groep die hiermee start, begint op vrijdag 10 januari. Zwangeren kunnen zich aanmelden bij de eigen verloskundige. In april en september starten ook nog groepen.

Meer tijd
Iedere bijeenkomst start met een individuele controle bij de eigen verloskundige. Daarna vindt de groepsbijeenkomst plaats met de andere patiënten. Doordat vragen omtrent de zwangerschap nu in groepsverband worden behandeld in plaats van bij individuele afspraken, is er meer tijd om dieper op onderwerpen in te gaan. “Zwangere vrouwen hebben vaak dezelfde vragen. We creëren meer tijd voor extra uitleg over verschillende onderwerpen rondom de zwangerschap, bevalling en de kraamtijd”, vertelt Maxime.

Lees ook

Man die dreigt met mes te komen, mag ziekenhuis voorlopig niet in

Een 47-jarige man, die telefonisch een doodsbedreiging zou hebben geuit naar personeel van het Alber...

Wie wordt collega van Jessie? Ziekenhuis hoopt via speciale markt op nieuw zorgtalent

Met je gezicht op een campagneposter in een bushokje. Zo hangt Jessie Blom, assistent in de operatie...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

Ziekenhuis stelt operaties uit vanwege griepgolf: 'Veel patiënten met griepklachten'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft noodgedwongen operaties uit moeten stellen vanwege een griepg...

Drukte in het ziekenhuis door winterweer: ‘Dagelijks twintig à dertig extra breuken’

Flink aanpoten in het Albert Schweitzer ziekenhuis deze week. Door de sneeuw en gladheid gaan flink ...

Tientallen minima verwend: dit ziekenhuis gaat voor nieuwe kersttraditie

De kerstman, kerstmuziek, kerstballen en met kerstservetten versierde tafels. Alles in het Albert Sc...