Dordrecht, Netherlands

Zeer grote brand in Dordrecht, advies om ramen en deuren te sluiten

De brandweer rukte massaal uit naar de brand AS Media
Aan de Calandstraat in Dordrecht woedde zaterdagochtend vroeg een zeer grote brand. Daarbij kwam veel rook vrij. De Veiligheidsregio heeft omwonenden - vooral bewoners van 's-Gravendeel - een NL Alert gestuurd met het advies om ramen en deuren te sluiten.
Rijnmond | 21 juni 2025 10:03 | Aangepast op 21 juni 2025 10:03
Volgens woordvoerder Julia Kruit van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid zijn bij de brand geen gewonden gevallen. Het vuur woedde in een kantoorpand met daarin meerdere bedrijven. De brandweer kon voorkomen dat de vlammen zich verspreidden naar omliggende gebouwen.

Drones en blusrobot
Bij de bestrijding van de brand heeft de brandweer gebruikt gemaakt van drones. Ook werd een blusrobot ingezet, die het gebouw in kon. Om de voorkomen dat de brand zou overslaan naar andere panden, is gebruik gemaakt van een straalslang met kleine gaatjes. Die zorgde voor een soort watergordijn.

In de omgeving van de Calandstraat zijn roetdeeltjes neergekomen. "Die kunnen mensen zelf opruimen", meldt de woordvoerder. "De deeltjes zijn niet gevaarlijk. Mensen die in hun tuin groenten of fruit kweken, adviseren we om dit voor consumptie goed af te spoelen."

De aangrenzende gebouwen zijn niet verwoest, maar hebben volgens de woordvoerder wel rook- en waterschade opgelopen. Rond kwart voor negen ‘s ochtends was de brand onder controle, maar het nablussen duurde nog enkele uren.

Deze publicatie verscheen in samenwerking met onze mediapartner Rijnmond

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

112-nieuws: vrouw loopt water in en speuren naar fietslampje in sloot

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 10 dec 2025 14:30

GroenLinks-kopstukken stappen op na verkiezingen: missen menselijkheid en eerlijkheid

Redactie Streek 56 | Barbara Visscher | 9 dec 2025 17:41

Lees ook

Inbraak Dordthuis via wooncomplex: gemeente doet aangifte

De gemeente Dordrecht doet aangifte van een inbraak in het Dordthuis in aanbouw. Op de nacht van 1 o...

Deze gemeente krijgt een nieuwe opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen

Hardinxveld-Giessendam krijgt een derde opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen. De gemeenteraad...

Nieuw kanaal moet Kinderdijk droge voeten bezorgen

De Alblasserwaard krijgt een nieuw kanaal. Het nieuwe kanaal tussen Hardinxveld-Giessendam en Giesse...

Meerdere auto's uitgebrand in Sliedrecht

In Sliedrecht zijn in de nacht van zondag op maandag twee auto’s uitgebrand. Dat gebeurde aan de Kar...

Twee Papendrechters vast na steekpartij waarbij 18-jarige gewond raakte

De politie heeft zondag twee 20-jarige mannen uit Papendrecht aangehouden voor een steekpartij in de...

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...