Dordrecht, Netherlands

Stakende leraren lopen een dagje mee in de zorg

Niet alle leerkrachten gingen de straat op woensdag om te staken. Docenten van basisschool De Driehoek hielpen vandaag een dag in de zorg. Onder andere bij zorgcentrum De Sterrenlanden in Sterrenburg. Daar gooiden ze met de bewoners een middagje de heupen los.
Dennis Koorevaar | 6 november 2019 17:17 | Aangepast op 6 november 2019 17:17
Het is niet de eerste keer dat het onderwijs staakt. En volgens directeur Karin Knaap staan alle docenten graag voor de klas, maar als er niet gestaakt wordt, worden ze niet gehoord. Wel wilden de leraren deze dag in de praktijk brengen wat ze hun leerlingen dagelijks leren.

De Driehoek is een JENA-planschool en die krijgen mee iets te willen doen voor de samenleving. Daarom lopen zij een dagje mee.", legt Knaap uit.

De docenten leggen het werk neer omdat ze willen dat het lerarentekort aangepakt wordt, de werkdruk lager moet en de salarissen omhoog. Door het negatieve nieuws rondom het onderwijs zijn volgens Knaap ook veel mensen bang om voor het vak te kiezen, daarom is het ook nodig dat de overheid stappen onderneemt.

De onderwijsbond AOb dreigt met nieuwe stakingen als er geen structureel geld voor het onderwijs komt. Minister Slob heeft gezegt dat hij vooralsnog niet van plan is om extra geld toe te zeggen aan het onderwijs.

Lees ook

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...