gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda vraagt om hulp

27f59b067c168e37f4b71943ceaae5f2

De burgeroorlog in de Dordtse zusterstad Bamenda in Kameroen heeft een nieuw dieptepunt bereikt. Van 4 tot en met 14 februari zijn tijdens een zogenaamde ‘lockdown’ vreselijke mensenrechtenschendingen gepleegd. Dat kan zo niet langer vindt de Stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Zo werd een ziekenhuis in brand gestoken, waarbij patiënten die niet konden lopen levend verbrand zijn. Ook werden jongeren gearresteerd, huizen vernield en is er een tot nu toe onbekend aantal doden gevallen. De Stedenband trekt voor de verbetering van de situatie in Kameroen aan de bel bij Europarlementariërs.

"We hebben aan hen gevraagd of ze alsjeblieft met een mensenrechtenresolutie komen, die de mensenrechtenschendingen van beide kanten veroordeeld en aanmaant tot een dialoog en staakt het vuren."

Spanningen in hun land is voor Kameroen niet vreemd. Enige spanning tussen het Frans- en Engelstalige deel van Kameroen is er sinds de onafhankelijkheid in de jaren ’60 altijd wel geweest. Maar de huidige crisis vindt zijn oorsprong in 2016. Wat destijds begon met vreedzame protesten, is in de loop der tijd veranderd in een steeds gewelddadiger conflict tussen Kameroense veiligheidstroepen en gewapende separatisten die een Engelstalige staat hebben uitgeroepen.

Lees ook

PSX_20260529_191757

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

voetbal kijken kroeg cage

In de kroeg Oranje kijken op het WK? Dordtse horeca mag ’s nachts langer open als het aan de raad ligt

Late wedstrijden van het Nederlands elftal kijken op het WK, moet deze zomer ook in verschillende restaurants en cafés in Dordrecht kunnen. Dat wil een ruime meerderheid van de gemeenteraad. Vanaf 11 juni wordt de mondiale voetbalstrijd in de VS, Canada en Mexico afgewerkt, maar veel wedstrijden zijn vanwege het tijdsverschil na sluitingstijd.

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.

kilttunnel foto

Let op: Kiltunnel komende avonden en nachten dicht richting Dordrecht

Verkeer vanuit de Hoeksche Waard kan de komende avonden niet via de Kiltunnel Dordrecht bereiken. De provincie vernieuwt het asfalt op de N217, waardoor de weg tussen 20.00 uur en 06.00 uur dicht is.

peterdenotter

FC Dordrecht bevestigt: Peter den Otter nieuwe keeperstrainer

Peter den Otter is de nieuwe keeperstrainer van FC Dordrecht. De 55-jarige Dordtenaar komt over van Willem II en tekent een contract voor twee jaar.

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.