gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

12 jaar cel en tbs voor vrouw die haar 9-jarige zoontje doodde

ac953c8b2e8a74da6b6f94cdadc0ecea.jpg

"Ze handelde niet in een gemoedsopwelling. Ze had tijd om na te denken over haar daad", zegt de Rotterdamse rechter vrijdagmiddag over Kelly V. De 37-jarige vrouw uit Hardinxveld-Giessendam is schuldig aan moord op haar 9-jarige zoon Kian en moet daarvoor 12 jaar de cel in. Als ze die straf heeft uitgezeten, wacht de zwaarste vorm van tbs.

Rijnmond |  | Aangepast op
Volgens de Rotterdamse rechtbank is het klip en klaar. Kelly V. bracht haar zoon Kian bewust om het leven. "Kian moest als eerste sterven. Ze wilde niet dat Kian als gevolg van haar beslissing alleen achter zou blijven", zegt de rechter in haar vonnis.

Slaapmedicatie en helium
Tijdens de inhoudelijke behandeling van de zaak, twee weken geleden, wordt duidelijk dat de vrouw worstelend door het leven gaat. Ze lijkt zich samen met haar 9-jarige zoon steeds verder te isoleren van de buitenwereld. Ze verplaatst de jongen eerst van school naar school en geeft hem uiteindelijk zelf les. Als haar ex-man meer inspraak wil en oppert juridische hulp te zoeken, gaat ze een paar dagen later over tot haar gruwelijke daad.

Tijdens een eerste poging op een woensdagavond in oktober wil ze de jongen met slaapmedicatie en heliumgas om het leven te brengen. Dat mislukt. "De volgende ochtend liep Kian haar slaapkamer binnen en kroop bij haar in bed", zegt de rechter.

Ze geeft hem opnieuw een dosis slaapmiddelen en drukt even later een kussen op het gezicht van de jongen. Dat houdt ze vol tot hij niet meer ademt. Daarna probeert ze zichzelf van het leven te beroven. Twee dagen later vindt de vader van Kelly V. zijn dochter en kleinzoon. De vrouw komt tot bewustzijn, maar de jongen is niet meer te redden.

Volgens de Rotterdamse rechtbank is er sprake van moord, omdat V. bewust uitvoerde wat ze had gepland. "Tegen de politie verklaarde ze dat ze met Kian naar het terras was geweest om het nog even fijn voor hem te maken. Ze voelde dat het eraan zat te komen."

"Het was woensdag al begonnen, dan had ze genoeg tijd. Ze had verschillende methodes uitgezocht. Ze had tijd om na te denken over de betekenis en de gevolgen van haar daad. Dat er eten in de koelkast lag en er kleren voor Kian waren besteld, maakt dat niet anders."

Narcisme en borderline
Dat Kelly V. volledig ontoerekeningsvatbaar zou zijn, wil de rechtbank niet geloven. Dat opperde de advocaat van Kelly V. toen ze vroeg om nader onderzoek. Dat onderzoek komt er niet. Kelly V. zou trekken hebben van narcisme en borderline. Ze wordt wel deels ontoerekeningsvatbaar verklaard.

Het drama in oktober 2023 zorgt voor veel verdriet in Hardinxveld-Giessendam. De vader en halfbroer van Kian spreken tijdens de zitting twee geleden een emotionele slachtofferverklaring uit. "Met haar handelen heeft verdachte onherroepelijk beslist over het leven van Kian, maar ook over de nabestaanden van Kian. Ze heeft hen de kans ontnomen om Kian te zien opgroeien."

Verdachte Kelly V. heeft twee weken de tijd om te beslissen of ze in hoger beroep wil. Zelf was ze vrijdag niet aanwezig in de rechtszaal, net als haar advocaat.

Denk je aan zelfmoord of maak je je zorgen om iemand? Praten over zelfmoord helpt en kan anoniem via de chat op www.113.nl of telefonisch op 113 of 0800-0113.

Dit artikel verscheen ook op de website van onze mediapartner Rijnmond.

Lees ook

f44393c2-cb5d-4ffb-b2f5-398cc7bd4b68.jpeg

LIVE

Dit is Koningsdag: van aubade tot aan dancefeest

Van vrijmarkt, tot braderie en van aubade tot aan concerten. Koningsdag staat bol van festiviteiten. Een foto-impressie van deze feestdag in Dordrecht en omstreken zie je hier.

IMG-20260426-WA0009.jpg

Mercedes in vlammen op, derde voertuigbrand in twee weken in Dordrecht

Een auto is in de nacht van zaterdag op zondag verwoest door brand. De Mercedes stond geparkeerd in de Halleyweg in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het voertuig is compleet verwoest, is zondagochtend goed te zien.

Kaartje Koningsdag 2026.png

Koningsdag 2026: dit is er te doen in onze stad en streek

Nog geen plannen deze Koningsdag? Of heb je een gat in de dag waar je nog iets voor zoekt? Wij hebben alle Koningsdagactiviteiten in onze streek voor je op een rij gezet in een handig kaartje.

2604255001.jpg

112-nieuws: auto slaat over de kop net na tunnel, veel rook bij brand

Op de A15 bij Alblasserdam is zaterdagmiddag een auto over de kop geslagen. In hetzelfde dorp was vlak daarna brand, waarbij veel rook vrijkwam. Dat was goed te zien vanaf de A15, waar het verkeer enige tijd muurvast stond door het ongeluk.

koningsconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: Koningsconcert 2024

Als je niet in de gelegenheid bent om naar Oranje Live te komen, maar wel al een beetje in de sfeer wil komen van Koningsdag 2026, kun je deze zondag op TV Dordrecht kijken naar het Koningsconcert uit 2024.

84e52b4a-22f4-40ee-8552-260a6fc4bf8c.JPG

IJsclub organiseert bobsleekampioenschap op zand en stro: 'We wilden wat anders'

Wat doe je als ijsclub als er geen ijs ligt? Bij ijsclub De Giessen in Giessenburg weten ze daar wel raad mee. In aanloop naar Koningsdag organiseren zij zaterdagmiddag een bobsleekampioenschap voor hun dorpsgenoten. Deze wedstrijd is alleen niet op ijs, maar op zand en tussen strobalen én met omgebouwde skelters.