gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Alle Playmobilfans verzamelen: grote beurs in Sliedrecht

b58735127ef2fac56238e988c74f52c1.jpg

Twee dagen lang is Sliedrecht dit weekend toneel van de grootste beurs op Playmobil-gebied van ons land. In Sporthal De Lockhorst zullen zo'n 16 stands te bewonderen zijn, met nieuw en vintage-Playmobil.

Erik van Krimpen | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De beurs is naar onze streek gekomen op initiatief van Edwin Appeldoorn uit Hardinxveld-Giessendam. In het dagelijks leven huisvader, maar sinds vijf jaar serieus bezig met Playmobil. Zo'n 25 uur per week houdt hij zich bezig met de handel in het van origine Duitse speelgoed.

"Ik krijg bijna dagelijks speelgoed aangeboden, waarvoor ik dan weer een nieuwe eigenaar probeer te vinden", vertelt Edwin. Dat is niet zo heel ingewikkeld: via zijn website bereikt hij klanten van over heel de wereld. Een kwart van zijn poppetjes komt bijvoorbeeld uiteindelijk terecht in de VS of Japan.

Nu straalt hij van oor tot oor en heeft hij gezonde spanning voor deze bijzondere beurs dichtbij huis, die op het punt staat te beginnen. Bekijk alles over de beurs via de video op ons YouTube-kanaal.

Lees meer over:

|

Lees ook

theo.jpg

De schoonvader van Theo (80) zat op een schip vol gevangenen, toen volgde een bombardement

Waar je ook bent, op 4 en 5 mei komen allerlei oorlogsverhalen bovendrijven. Zo ook tijdens het bevrijdingsontbijt in Dordrecht, waar Theo Broers (80) het relaas van zijn schoonvader doet, die op de Oostzee voor zijn leven vocht. “Hij was aan één kant helemaal verbrand en hij heeft een paar weken in het ziekenhuis gelegen.”

foto artikel 5 mei.jpg

5 mei in de streek: honderden mensen aan de wandel of de ontbijttafel

Waar we op 4 mei herdenken, vieren we op 5 mei feest. Feest dat we nu al 81 jaar bevrijd zijn. En dit feest wordt ook in onze streek gevierd. De hele dag zijn op verschillende plekken activiteiten te bezoeken. “Het is goed dat we een dag als vandaag samen vieren.”

fotowillem.jpg

Aanhouding na zware mishandeling Willem (70): 'Een hele goede zaak'

Goed nieuws voor de toegetakelde Willem uit Papendrecht: de verdachte die hem vorige week mishandelde, heeft zich bij de politie gemeld. Het gaat om een 18-jarige man uit Papendrecht. Hij is maandagavond aangehouden.

fotocorrado.png

Vrouw lastiggevallen, verdachte vrijgelaten: 'Te weinig bewijs'

Een vrouw is dit weekend lastiggevallen in het parkje tussen de Twintighoevenweg en de Krommedijk in Dordrecht. De vrouw werd in het park aangesproken door een man, die zijn broek en onderbroek had laten zakken. De verdachte werd aangehouden, maar inmiddels is de zaak geseponeerd door te weinig bewijs.

4mei.jpg

Kransen, speeches en twee minuten stilte in Dordrecht: ‘Herdenken is beseffen’

Doodse stilte voor twee minuten lang. Ook maandagavond stonden tienduizenden bewoners van Dordrecht stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Op het Sumatraplein, waar de grootste jaarlijkse ceremonie van de stad plaatsvindt, waren honderden mensen te vinden.

boekenmarkt pap artikelfoto.jpg

Dit is de grootste indoor boekenmarkt van de streek: 'Mensen komen overal vandaan'

De indoor boekenmarkt bij muziekvereniging Excelsior in Papendrecht was afgelopen zaterdag een succes. Op de grootste indoor boekenmarkt van de regio waren allerlei soorten boeken te koop, waaronder thrillers, kinderboeken en reisverhalen.