gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schoonmaakproef PFAS-moestuinen in Sliedrecht, Papendrecht en Molenlanden

f3ebd05ccb5772c4f24e532212daf631

De door Chemours aangekondigde proef om moestuinen rond het bedrijf van PFAS te ontdoen, gaat starten in Sliedrecht, Papendrecht en Molenlanden. Drie moestuincomplexen zijn door een onafhankelijk onderzoeksbureau geselecteerd.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Eén van de drie moestuinverenigingen heeft al aangegeven aan de proef te willen meewerken, twee anderen moeten daar nog mee instemmen. Om welke complexen het gaat wordt pas later bekendgemaakt. Wanneer de proef start is ook nog niet duidelijk, naar verwachting is dat na de zomer.

Het plan voor de pilot is opgesteld in samenwerking met de gemeenten en Chemours, onder begeleiding van een onafhankelijk team van deskundigen op het gebied van bodemverontreiniging en sanering. Chemours draait op voor de kosten van de werkzaamheden.

Met de informatie die wordt opgedaan tijdens de pilot en de uitslagen van een aanvullend bodemonderzoek in de vier betrokken gemeenten bepaalt het projectteam wat er gaat gebeuren met de overige honderden verontreinigde moestuinen in de streek. Daarvoor geldt nog altijd het RIVM-advies om niet of beperkt uit eigen tuin te eten.

Het doel is om uiteindelijk weer eten te kunnen gaan verbouwen in de moestuinen, waardoor de eigenaren veilig en zonder beperkingen zelfgeteelde groenten en fruit uit de eigen moestuin kunnen eten.

Eerder maakten wij onderstaande reportage over de plannen om de vervuilde moestuinen te saneren.

Lees ook

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.

deloodsachterhethuis2020

Negen meter hoge loods tegen tuin van Dordtenaar mag blijven staan

Een grote loods in Dordrecht, die bewoners van de Rijksstraatweg sinds de bouw ervan tot wanhoop drijft, mag blijven staan. Dat heeft de Raad van State besloten. Het hoger beroep van één van de bewoners is daarmee ongegrond verklaard.

PSX_20260718_100948

Overval op Dordtse juwelier, meerdere vitrines ingeramd

Een juwelier in het Dordtse winkelcentrum Crabbehof is zaterdagochtend overvallen. Daarbij zijn meerdere vitrines ingeslagen, is op foto's te zien.

pillenenmes

Niet voor niks preventief fouilleren: verboden middelen en mes van straat

Een preventieve fouilleeractie in Dordrecht bleek afgelopen week al na vijf minuten niet voor niks te zijn geweest. Bij de eerste persoon die werd gecontroleerd, werd een grote hoeveelheid pillen gevonden zonder geldig recept. Ook werd een mes aangetroffen.

SP20260712 Supertrap Big Rivers 2026

Big Rivers: hele maand augustus op TV Dordrecht

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten, met mooi weer, veel sfeer, superveel bezoekers en een groot aantal bijzondere concerten. In augustus zijn er vier daarvan op zondag te zien op TV Dordrecht.

20220725162648_IMG_1516 (1)

Dordtenaar (28) overleden bij ongeluk met vrachtwagen op snelweg

Een 28-jarige man uit Dordrecht is maandagmiddag overleden bij een ernstig ongeluk op de A17 bij Moerdijk. Rond vier uur botste zijn bestelbus achterop een vrachtwagen. De snelweg richting Dordrecht was na het ongeluk urenlang afgesloten.