gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tennisclubs vragen gemeente om hulp: ‘Dit houden we zo niet lang vol’

ad80478f3b839fb4b0c2fa68a751e2db

Tennisverenigingen in de gemeente Molenlanden trekken aan de bel. Een dalend ledental, teruglopende inkomsten en stijgende uitgaven zetten de financiële positie van acht clubs zwaar onder druk. Ze stappen nu gezamenlijk naar de gemeenteraad.

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
"We doen een dringend beroep op de gemeente Molenlanden", schrijft Elise Engelsman van TV ‘73 in Groot-Ammers in een brief aan de raad. "Krijgen wij geen financiële ondersteuning, dan is de kans groot dat op termijn meerdere tennisverenigingen in de problemen komen." Een jaarlijkse subsidie van 138-duizend euro wordt gevraagd, te verdelen onder de acht clubs in de gemeente.

Wat is er aan de hand?
We brengen een bezoek aan TV Giessenburg en ontmoeten daar voorzitter Theo van Horik. Op het oog ligt het tennispark met twee gravel- en twee kunstgrasbanen er keurig bij. Niets aan de hand, zou je denken. "Maar deze banen zijn de laatste jaren helemaal vernieuwd", vertelt Van Horik. De club moest dat allemaal uit eigen zak betalen. Kosten? "Meerdere tienduizenden euro’s", rekent de voorzitter ons voor.

In tegenstelling tot bijvoorbeeld voetbalclubs in de gemeente, zijn de tennisclubs zelf verantwoordelijk voor het onderhoud en alle kosten die daarbij komen kijken. Een foutje uit het verleden, vertelt Van Horik. "We hebben er altijd alleen voor gestaan, maar in 2021 heeft de gemeente nieuw beleid ingevoerd waarin de tennisclubs min of meer vergeten zijn", vertelt hij.

Een foutje, dat volgens Van Horik door de sportwethouder is erkend en waar een oplossing voor is beloofd. Vandaar dat de tennisclubs hebben geïnventariseerd waar ze de komende jaren behoefte aan hebben. Bijna anderhalve ton per jaar dus, maar dat geld komt er niet. De gemeente moet bezuinigen en de tennisclubs blijven verbijsterd achter.

Streep door de rekening
"Het is zuur dat er een streep door de aanvraag is gezet. We hebben te maken met een behoorlijke vergrijzing binnen de tennissport, waardoor de baromzet ook terugloopt", legt Van Horik uit. Op het hoogtepunt in het 48-jarig bestaan had de club in Giessenburg meer dan 300 leden. Inmiddels is het ledental gehalveerd en dan moeten de kosten die stijgen door steeds minder mensen worden opgebracht.

De contributie verhogen dan maar? "We hebben dat onlangs al gedaan met tien procent en ik denk niet dat we dat onbeperkt kunnen blijven doen, want dan gaan we nog meer leden verliezen", besluit de tennisvoorzitter. Afwachten dus hoe de gemeenteraad donderdagavond reageert op de noodkreet van de acht verenigingen.

De sportwethouder wil vooraf niet reageren op deze kwestie. "We vinden het niet juist om vooruitlopend op het inspreken bij de gemeenteraad te reageren. We wachten het inspreken af. Na de inspraak communiceert de gemeente eerst met de betrokkenen; tennisverenigingen en leden van de commissie van de gemeenteraad", aldus een woordvoerder.

Lees meer over:

|

Lees ook

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.

mobiele camera crabbehof

Winkeliers Crabbehof willen structureel beter toezicht na reeks incidenten

Op de parkeerplaats van het Van Oldebarneveltplein bij winkelcentrum Crabbehof in Dordrecht staat sinds kort een mobiele camera. De camera is een tijdelijke maatregel naar aanleiding van een reeks incidenten in de afgelopen periode, waaronder de overval op juwelierszaak Retel op 18 juli. Als het aan de winkeliersvereniging ligt, is de camera het begin van een verbetering van het toezicht in het winkelcentrum.

fotopersburobusinkinvallen

Honderden kilo's drugs en stamp-apparatuur: dit vond de politie in de drugslabs in Dordrecht en Zwijndrecht

In een groot drugsonderzoek waarbij dinsdagavond invallen werden gedaan op meerdere locaties in onder meer Dordrecht en Zwijndrecht, zijn zes verdachten opgepakt. Honderden kilo's drugs, machines voor de productie van drugs en grote hoeveelheden grondstoffen zijn in beslag genomen.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

knikkeren

Elise (19) is gekroond tot knikkerkoningin van Noordeloos: 'Daar zeg je geen nee tegen'

In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''

nk2026080820260808-LucasRoman-NKS07827

FC Dordrecht nieuw hoofdstuk in carrière van Argentijnse buitenspeler Román

Het ging al even rond, maar is nu bevestigd: Lucas Román is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De 22-jarige Argentijn tekent voor één jaar, plus een optie voor nog een seizoen.