gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Werkzaamheden aan stroomnet aangekondigd: '1 op 3 straten gaat open'

5e651c925f114438894a00c3b8e1b1e3

Er wordt in de provincie een nieuw laagspanningsnet aangelegd. Dit vanwege overbelasting van het stroomnetwerk in Zuid-Holland. Vanwege de schaal van de werkzaamheden moet één op drie straten opengebroken worden. Dat maakte het provinciebestuur onlangs bekend.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Voor de vernieuwingen wordt een buurtaanpak gehanteerd. Een woordvoerder van Stedin meldt dat er "in buurten waar op dit moment de netbelasting en spanningsklachten het hoogst zijn en waar in ons verzorgingsgebied dus de hoogste prioriteit is" gekeken wordt wat er precies voor werkzaamheden waar precies plaats moeten vinden.

Het betreft nieuwe transformatorhuisjes en kabelleidingen. De woordvoerder geeft aan dat deze 'LS-buurtaanpak' al in onder meer Zwijndrecht is gestart. In de hele provincie moeten in 2050 rond 10.000 nieuwe 'trafohuisjes' staan. "In buurten waar dat nodig is, komen extra transformatorhuisjes te staan; daarnaast leggen we meer kabels en vervangen we de bestaande kabels. Dat betekent dat een straat voor een bepaalde periode ‘open’ is voor het uitvoeren van de werkzaamheden. We bepalen in zorgvuldig en nauw overleg met de betreffende gemeenten waar we de trafohuisjes moeten plaatsen", aldus de woordvoerder.

Intensiteit
Het elektriciteitsnet wordt steeds zwaarder belast wegens intensief gebruik. "Dat komt doordat de elektrificatie van woningen en bedrijven veel sneller is gegaan dan verwacht", aldus Maarten Bijl, regiodirecteur Zuid-Holland bij Stedin. De overstap van gas naar elektriciteit gaat sneller dan verwacht, iets wat door de stijging van de gasprijzen wegens de oorlog in Oekraïne alleen maar versneld is. Dit alles zorgt ervoor dat er een 'file' kan ontstaan op het netwerk. Dat heet netcongestie. De afgelopen weken waren er meerdere stroomstoringen in de streek. Volgens de woordvoerder komen er veel vaker stroomstoringen als er niks aan het elektriciteitsnet wordt gedaan.

Ook kunnen er andere problemen optreden: "Het kan leiden tot spanningsklachten, waardoor bewoners van zonnepanelen geen stroom kunnen terugleveren aan het net. Of tot spanningsdips, wat betekent dat elektrische auto's niet kunnen opladen of warmtepompen niet werken. Het kan ook resulteren in langdurige stroomuitval bij inwoners of brandgevaar door overbelasting van een trafostation", legt de woordvoerder uit.

Verder kan het leiden tot wachtrijen. Niet iedereen (huishouden of bedrijf) kan dan direct aan het stroomnet worden aangesloten. Voor enkele grootverbruikers is dat al het geval. "Dat kan een enorme impact hebben op de economie van Zuid-Holland", stelde gedeputeerde Berend Potjer tijdens een webinar.

8 miljard euro
Oscar Tessensohn (adviseur public affairs, TenneT): "Als gezamenlijke netbeheerders gaan we jaarlijks landelijk 8 miljard euro per jaar investeren. Er moeten duizenden kilometers kabels aangelegd worden en een enorme hoeveelheid elektriciteitsstations gebouwd worden die veel ruimte vragen. Dit gaat nog jaren duren en hiervoor is intensieve samenwerking met provincie en gemeenten essentieel."

In de tussentijd kunnen flexibele oplossingen uitkomst bieden. Zo kan met zogeheten ‘peak shaving’ de pieken uit het elektriciteitsverbruik worden weggenomen. Netbeheerders kunnen contracten afsluiten met grote afnemers om tijdelijk meer of minder elektriciteit af te nemen. Zo kunnen de pieken worden afgevlakt. Een andere oplossing is de energiehub, een lokale samenwerking tussen gebruikers en producenten van energie.

Lees ook

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

thumb website

Reparatie Bethelkerk in volle gang: nieuwe fundering moet verzakking tegengaan

Er wordt hard gewerkt aan de fundering van de Bethelkerk in Zwijndrecht. Door middel van speciale heipalen kan verdere verzakking van de kerk worden voorkomen. Ondanks dat de scheuren er niet door verdwijnen, zorgt het er wel voor dat het niet van kwaad tot erger gaat met de kerk.

IMG_8032 (1)

Fietsen geweerd uit trein en minder stops, onbegrip in dit dorp: ‘Erg triest’

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang dicht is, mogen reizigers op de MerwedeLingelijn geen fietsen meer meenemen. Volgens de provincie broodnodig, maar sommige forenzen begrijpen er helemaal niets van. “In de avond is het heel handig om je fiets mee te nemen, dan kan je lekker de stad in”, zegt de Hardinxveldse tiener Jan den Breejen. In zijn dorp vallen de maatregelen helemaal niet goed: dat dorp wordt namelijk dubbel geraakt.

politie seringenstraat

Politie voert stopgesprekken over strafbare uitingen op sociale media

De politie in Papendrecht heeft met zes personen stopgesprekken gevoerd over strafbare uitingen die zij onder een bericht van de gemeente Papendrecht over huisvesting voor statushouders plaatsten op sociale media. De politie wil hiermee benadrukken dat niet alles wat wordt geplaatst op sociale media toegestaan is.

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.

verkeern3

Afrit A15 naar N3 weer helemaal te gebruiken: wegdek gemaakt

De afgesloten rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht is weer te gebruiken. Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend delen van het wegdek gerepareerd, waardoor er weer twee rijstroken beschikbaar zijn. De afsluiting zorgde de afgelopen weken regelmatig voor een overvolle afrit.