gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Subsidie voor innovatie Dordts bedrijf

Het Dordtse bedrijf Machinnova krijgt van de provincie Zuid-Holland een subsidie van bijna € 90.000. Daarmee ontwikkelt het een ‘multifunctioneel bovendek’ voor uitzetwagens in de groentekwekerij.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De subsidie is onderdeel van een groot programma van de provincie dat in totaal zo’n 10 miljoen omvat.

Uitzetwagens worden in de groentekwekerij gebruikt om jonge planten in de kas te plaatsen. Maar er zijn vier mogelijke substraten waarin jonge planten kunnen worden gekweekt. Er zijn grondpotten, steenwolblokken, grondpluggen en tegenwoordig ook nog kokospluggen. Om die op te potten, te verzamelen en aan te planten is er nu voor elke mogelijkheid een apart bovendek op de uitzetwagen nodig. Dat moet steeds worden verwisseld.

Het doel van het project is een bovendek te ontwikkelen, dat alle vier substraten kan verwerken. Dat moet zijn voorzien van een flexibele grijperarm en robotisering van de toepassingen. Het dient op bestaande uitzetwagens toepasbaar te zijn, maar is bedoeld voor de vervangingsmarkt.

Partner in de ontwikkeling is het bedrijf Globe Plant uit Vierpolders, dat daarvoor een subsidie van bijna € 40.000 kreeg.

Lees ook

borstvoeding

Moedermelk bevat vaak te veel schadelijke PFAS: 'Dit is wel schrikken'

Moedermelk bevat in één op de vijf gevallen te veel schadelijke PFAS. Dat blijkt uit een groot onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), waar de NOS over schrijft. Er is voor het onderzoek moedermelk van ruim 1600 vrouwen in Nederland onderzocht.

Schermafdruk op 2026-07-03 14-10-54

Op Pad Met Ad: Nieuwe voorzitter benoemd tijdens ondernemersbarbecue

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij de jaarlijkse barbecue van de Dordrechtse Ondernemersvereniging. In de museumtuin praten Dordtse ondernemers bij, worden nieuwe contacten gelegd, wordt het glas geheven op het ondernemerschap en wordt een nieuwe voorzitter benoemd.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Eerder afgelaste Zoomer Wantijrun kent nieuwe datum: nu in de ochtend

De Zoomer Wantijrun gaat dit jaar alsnog door. Eigenlijk zou het Dordtse hardloopevenement op 24 juni plaatsvinden, maar vanwege de hitte kon het toen niet doorgaan. De nieuwe datum is 20 september.

yv2026711NKS02275

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Excelsior (0-2)

Aan een warme Krommedijk leed FC Dordrecht zaterdag de tweede oefennederlaag van deze voorbereiding. Provinciegenoot Excelsior was na 120 minuten met 0-2 te sterk. Onze mediapartner Rijnmond maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.

nieuw bestuur HIA

Winkels open op zondag en mogelijk weer een middelbare school: coalitieakkoord in Hendrik-Ido-Ambacht

Het nieuwe Ambachtse coalitieakkoord is afgelopen donderdag gepresenteerd door het nieuwe gemeentebestuur. Politieke partijen Realistisch Ambacht, Gemeente Belangen, VVD en D66 gaan de komende vier jaar samenwerken als coalitie. Het bestuur wil winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan. Ook willen ze onderzoeken of voortgezet onderwijs terug kan keren naar de gemeente.

extra parkeerplaats SLI

Extra parkeerplekken voor treinreizigers tijdens brugsluiting

De gemeente Sliedrecht opent tijdelijk een extra parkeerterrein bij Station Sliedrecht. Dit terrein is bedoeld om reizigers tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de mogelijkheid te bieden om met het openbaar vervoer te reizen.