De subsidie is onderdeel van een groot programma van de provincie dat in totaal zo’n 10 miljoen omvat.
Uitzetwagens worden in de groentekwekerij gebruikt om jonge planten in de kas te plaatsen. Maar er zijn vier mogelijke substraten waarin jonge planten kunnen worden gekweekt. Er zijn grondpotten, steenwolblokken, grondpluggen en tegenwoordig ook nog kokospluggen. Om die op te potten, te verzamelen en aan te planten is er nu voor elke mogelijkheid een apart bovendek op de uitzetwagen nodig. Dat moet steeds worden verwisseld.
Het doel van het project is een bovendek te ontwikkelen, dat alle vier substraten kan verwerken. Dat moet zijn voorzien van een flexibele grijperarm en robotisering van de toepassingen. Het dient op bestaande uitzetwagens toepasbaar te zijn, maar is bedoeld voor de vervangingsmarkt.
Partner in de ontwikkeling is het bedrijf Globe Plant uit Vierpolders, dat daarvoor een subsidie van bijna € 40.000 kreeg.