gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Subsidie voor innovatie Dordts bedrijf

Het Dordtse bedrijf Machinnova krijgt van de provincie Zuid-Holland een subsidie van bijna € 90.000. Daarmee ontwikkelt het een ‘multifunctioneel bovendek’ voor uitzetwagens in de groentekwekerij.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De subsidie is onderdeel van een groot programma van de provincie dat in totaal zo’n 10 miljoen omvat.

Uitzetwagens worden in de groentekwekerij gebruikt om jonge planten in de kas te plaatsen. Maar er zijn vier mogelijke substraten waarin jonge planten kunnen worden gekweekt. Er zijn grondpotten, steenwolblokken, grondpluggen en tegenwoordig ook nog kokospluggen. Om die op te potten, te verzamelen en aan te planten is er nu voor elke mogelijkheid een apart bovendek op de uitzetwagen nodig. Dat moet steeds worden verwisseld.

Het doel van het project is een bovendek te ontwikkelen, dat alle vier substraten kan verwerken. Dat moet zijn voorzien van een flexibele grijperarm en robotisering van de toepassingen. Het dient op bestaande uitzetwagens toepasbaar te zijn, maar is bedoeld voor de vervangingsmarkt.

Partner in de ontwikkeling is het bedrijf Globe Plant uit Vierpolders, dat daarvoor een subsidie van bijna € 40.000 kreeg.

Lees ook

artikelfoto jup

Eeuwenoude hoeve blijft behouden, maar er zijn zorgen over de verbouwing

De Wevershoeve aan de Noldijk in Rijsoord krijgt een nieuwe bestemming met woningen. Veel omwonenden reageren positief op dat vooruitzicht. Zij vinden het vooral belangrijk dat het monumentale pand behouden blijft. Over de mogelijke gevolgen van de verbouwing voor de dijk en het gebouw zelf bestaan wel vragen.

allerzielen

Zondag op TV Dordrecht: Allerzielen-concert

Deze zondag staan we op TV Dordrecht op een bijzondere manier stil bij mensen die ons ontvallen zijn. Dat doen we met het Allerzielen-concert van Dordtissimo uit 2024 in de Trinitatiskapel.

FOTO2 WEBSITE

In dit huis leer je wat je moet doen als er brand uitbreekt

Wat moet je doen als er brand uitbreekt in je eigen huis? In Ridderkerk heeft de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond een zogeheten 'belevingswoning' gecreëerd. Verschillende situaties worden nagebootst, met als doel: mensen bewust maken.

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

sloop1

Met spoed gesloten bedrijfspand op Dordtse Kil gaat tegen de vlakte

Het bedrijfspand aan de Bunsenstraat in Dordrecht, dat eind september wegens acute veiligheidsdreiging met spoed werd gesloten, wordt nu gesloopt. Het pand werd destijds op advies van de politie gesloten door burgemeester Nanning Mol.

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.