Dordrecht, Netherlands

Supporters FC Dordrecht en lokale omroep slaan handen ineen met podcast

Het logo van de FC Dordtcast
De voetbalwereld is een podcast rijker: de FC Dordtcast. De podcast is het resultaat van een samenwerking tussen RTV Dordrecht en supporters van FC Dordrecht. Maandelijks verschijnt een nieuwe aflevering van de podcast. De eerste aflevering komt woensdagavond online.
Corrado Francke | 17 augustus 2022 15:02 | Aangepast op 17 augustus 2022 15:02
Radiopresentator Ben Corino en sportjournalist Corrado Francke nemen met supporters en clubvolgers iedere maand de gebeurtenissen bij FC Dordrecht onder de loep. Of dat nu op het veld is, in de businessclub of op de tribune: de makers laten alle actualiteiten de revue passeren.

Iedere aflevering schuift een supporter aan die zijn of haar verhaal vertelt. Waarom fan van FC Dordrecht? Kom je al lang aan de Krommedijk? Wat was het mooiste moment in al die jaren? Ben en Corrado willen alles te weten komen.

Rubrieken
In de rubriek ‘De eerste keer Krommedijk’ vertelt een Dordtenaar over zijn of haar eerste ontmoeting met het stadion van FC Dordrecht (of in het geval van sommige fans: DS’79 of Dordrecht’90). Trouwe supporter Elisa Kuster legt de luisteraars iedere maand een quizvraag voor in ‘De Slimste Fans’.

“Voor Dordtenaren, met Dordtenaren. Daar is de lokale radio voor”, aldus Ben Corino, die met veel plezier terugblikt op de eerste opname van de podcast. Corrado Francke vult aan namens RTV Dordrecht: “In onze berichtgeving komen veelal spelers en de trainer aan het woord, maar het is ook goed om supporters maandelijks een podium te geven. Want fans zijn van onschatbare waarde voor een club, ook voor FC Dordrecht.”

Dordt op Dinsdag
Ben en Corrado nemen met de FC Dordtcast de taken over van de podcast ‘Dordt op Dinsdag’ van Sjoerd Keizer, Philip van Es, Sjoerd de Vos en Dave Datema. Na twee seizoenen geven zij het stokje door. De Vos is in de nieuwe podcast nog wel regelmatig te horen in de rubriek ‘De Journalistieke Blik’.

De eerste aflevering verschijnt woensdagavond op het Spotify-kanaal van de FC Dordtcast.

Lees meer over:

FC Dordrecht|RTV Dordrecht|

Meest gelezen

Waterbus Sliedrecht geschrapt: vanaf 6 oktober uit de vaart

Redactie Streek 56 | 24 sep 2025 14:10

Lichaam gevonden in Oude Maas bij Zwijndrecht

RTV Rijnmond | Rijnmond | Redactie Streek 56 | Barbara Visscher | 24 sep 2025 14:57

Overval op shoarmazaak, verdachte (15) in winkel vastgehouden

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 25 sep 2025 08:49

Lees ook

Goede tweede helft biedt hoop voor FC Dordrecht: 'We toonden meer lef'

FC Dordrecht toonde zich vrijdagavond twee gezichten in het 1-1 gelijkspel tegen De Graafschap. Voor...

FC Dordrecht wisselt mindere helft af met betere en deelt met De Graafschap (1-1)

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een punt overgehouden aan het thuisduel met De Graafschap. De ploeg ...

FC Dordrecht kent eerste tegenstander in KNVB Beker

FC Dordrecht gaat in de eerste ronde van de KNVB Beker op bezoek bij Willem II. Dat werd vrijdag dui...

Met dit nieuwe shirt herdenkt FC Dordrecht historische stadsbrand

FC Dordrecht heeft een bijzonder derde shirt gelanceerd. Op het tenue is een zwart met rood vlammenp...

De Plucheplakkers: 'Heb geduld met Carillo'

De Plucheplakkers zijn er weer met een nieuwe podcast. Arco Bomgaars (AD/De Dordtenaar), Corrado Fra...

FC Dordrecht lijdt verdiende nederlaag bij FC Emmen

FC Dordrecht heeft vrijdagavond de eerste uitnederlaag van dit seizoen geleden. In Drenthe was FC Em...