Dordrecht, Netherlands

Toch twee inschrijvingen voor exploitatie Waterbus

De Waterbus blijft ook na 2022 varen, twee partijen hebben alsnog aangegeven de exploitatie van het openbaar vervoer over water tussen de Drechtsteden en de Rotterdam te willen uitvoeren. De provincie Zuid-Holland kon de afgelopen maanden geen geïnteresseerden vinden voor het vervoer over water, maar daar is deze week na aanpassing van de voorwaarden verandering in gekomen.
Petra Scheurwater | 5 februari 2020 10:13 | Aangepast op 5 februari 2020 10:13
De waterbus wordt nu nog gerund door Arriva en rederij Doeksen. Die concessie verloopt echter eind volgend jaar. Omdat inschrijvingen om het stokje over te nemen uitbleven, verhoogde de provincie de jaarlijkse exploitatiebijdrage met 700 duizend euro naar in totaal zes miljoen euro. Ook deed de provincie concessies in het aantal vervoerkundige eisen.

Dit blijkt effect te hebben gehad. De provincie kreeg deze week twee inschrijvingen binnen voor de aanbesteding van het vervoer over water. Het gaat om de huidige exploitant Aquabus (Arriva en Doeksen) en een combinatie van de bedrijven Aqualiner en Swets.

Jeannette Baljeu, gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland, is blij met de twee inschrijvingen. "Zo is er wat te kiezen." De provincie maakt naar verwachting eind maart bekend wie de exploitatie vanaf begin 2022 mag gaan uitvoeren.

Meest gelezen

Batterijpark langs de N3 krijgt vorm: 144 batterijen staan klaar

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 13 jun 2025 07:30

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Dordrecht int nu zelf afvalboetes en grijpt in één maand al 50 keer in

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | Pascalle van Werkhoven | 17 jun 2025 10:00

Lees ook

Een kostenpost van zeven ton, deze club heeft nieuwe kleedkamers nodig

De vervanging van de sterk verouderde kleedkamers van voetbalvereniging Sliedrecht gaat naar schatti...

Zwembad en sterrenwacht niet wegbezuinigd: ‘De opluchting is heel groot’

Zwembad De Dubbel en Sterrenwacht Mercurius kunnen ‘gewoon’ doorgaan. Het bad en observatorium stond...

Succesvolle veiligheidscampagne: inwoners melden vaker verdachte zaken

De campagne 'Samen voor een veilige buurt' heeft in Molenlanden zichtbaar resultaat opgeleverd. Volg...

Gastgezinnen helpen straatkittens aan een baasje: ‘Een goede start’

Een moederpoes die onlangs op straat is bevallen van vijf kittens, wordt met haar kroost opgevangen ...

Snelle actie brengt nieuwe buurtAED in Hendrik-Ido-Ambacht tot stand

In slechts 70 minuten had de buurt het benodigde bedrag ingezameld en nu hangt er bij appartementenc...

Beter sociaal plan voor werknemers Fokker: 'Staking heeft effect gehad'

Het Papendrechtse GKN Fokker heeft met de vakbonden een overeenkomst bereikt over een beter sociaal ...