gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Topdrukte in vissenasiel: 'Elke 4 weken staat er een kom voor de deur'

d8fda7b49f0cdf0e02d7ae45ee9ff2dd

De zomerdrukte heeft ook het Vissenasiel Nederland in Sliedrecht bereikt. De medewerkers die de dieren verzorgen, moeten het hebben van alerte mensen die gedumpte vissen tegenkomen. Niet zelden wordt een vissenkom zomaar voor de deur van het asiel gezet, in de brandende zon.

Rijnmond | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De zomervakantie betekent voor dierenasiels: topdrukte. Afgedankte poezen, konijnen en honden, de vrijwilligers van de asiels hebben het er reuze druk mee. Bij het vissenasiel in Sliedrecht merken ze dat ook veel vissen in de zomer worden afgedankt.

Jane van Houtum is ruim een jaar betrokken bij het vissenasiel in Sliedrecht. Harde cijfers zijn er niet, maar ze merkt wel dat dieren uit aquaria vaak worden afgestaan in die periode.

Onwetendheid
Eigenaren die niet meer voor een vis kunnen of willen zorgen, melden zich bij het asiel. Volgens Van Houtum worden de dieren vaak afgestaan door onwetendheid bij de aankoop van vissen. "Vaak weten dierenliefhebbers niet hoe groot een vis kan worden", vertelt Van Houtum. Als voorbeeld noemt ze een aantal vissen. "Neem nou een pleco. Die kan wel 60 tot 100 centimeter worden en leeft veertig tot zestig jaar. Daar heb je een groot aquarium voor nodig en je komt er ook niet snel van af."

Een andere grote vis in het opvangcentrum is de paroon shark. Daarvan kan het asiel er 'maar' twee opvangen. "Ik heb daar maanden geleden een van binnen gekregen, want het aquarium van de vorige eigenaar ging kapot. Het kan goed zijn dat het dier een paar keer tegen de ruit ging tikken. Dat aquarium was al te klein. Gelukkig is het dier vorige week door iemand geadopteerd."

Gedumpte vissenkom
Ook worden er meldingen van gedumpte vissen gedaan. "Soms worden we gebeld door boa's of vissers. Ze zien dan bijvoorbeeld dat er een heel aquarium in het water wordt gegooid", zegt Van Houtum. Ook hebben ze zelf elke maand wel een vissenkom op de deurmat. "Soms heeft zo'n glazen kom dan uren in de zon gestaan."

Een deel van de vissen die in Sliedrecht wordt opgevangen, vindt geen nieuwe eigenaar. "Ik heb hier bijvoorbeeld ook een wat oudere pauwoog. Die zit hier al een tijdje." Volgens de eigenaar van het asiel heeft ze ook wel een band met de vis opgebouwd. "Als ik 's ochtends de deur open doe, herkent ze me en zwemt ze naar me toe. Ik praat ook tegen haar. Zo gek ben ik wel."

Duizenden vissen
Jaarlijks krijgt het vissenasiel naar eigen zeggen 4000 tot 6000 vissen binnen. Of er wel plek is voor al die vissen? Van Houtum antwoordt dat alle vissen worden opgevangen. En mocht dat in een uitzonderlijk geval niet kunnen, dan zoekt het asiel in het klantenbestand naar mogelijk geïnteresseerden. Op die manier kunnen vissen in de meeste gevallen wel terecht.

Maar niet iedereen kan zomaar even een vis ophalen. "Voor ons is het dan ook een uitdaging om een goed huisje voor ze (de vissen, red.) te vinden." Zodra ze twijfelt of een nieuwe eigenaar wel geschikt is, gaat de vis ook niet mee. "Ik wil ze niet nog een keer terugzien."

Dit verhaal verscheen eerder bij onze mediapartner Rijnmond.

Lees ook

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

PSX_20260909_161615

Brand in meterkast van huis, bewoners snel buiten

In een huis in Zwijndrecht heeft woensdagmiddag brand in een meterkast gewoed. Bewoners voorkwamen verspreiding van de brand door de meterkast dicht te doen.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.