Dordrecht, Netherlands

Toxicoloog duidt PFOA

Een toxicoloog vertelt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt hoe gevaarlijk PFOA is en hoe we erachter komen of die stof in de lucht terecht is gekomen.
Peter Tromp | 12 februari 2016 16:38 | Aangepast op 12 februari 2016 16:38
Het goedje is mogelijk uitgestoten bij Dupont, het huidige Chemours, aan de Baanhoekweg. Sinds 2013 is de stof verdacht. Het zou kanker kunnen veroorzaken, maar dat is nog niet zeker. Dupont gebruikte de stof bij de productie van Teflon. Sinds 2012 wordt het niet meer gebruikt. Dupont mocht de stof lozen in het water, maar niet in de lucht.

In het programma komen ook politici aan het woord, onder andere van de provincie en de Tweede kamer. Studio De Witt wordt uitgezonden tussen 10 en 12 uur op zaterdagmorgen op Drechtstad FM.

Lees ook

'We zijn echt maatjes geworden': taalmaatjes helpen elkaar verder

Eén op de zes volwassenen in Nederland zijn laaggeletterd. Voor hen is het lastig om mee te komen i...

VVD: maak van Dordrecht een échte studentenstad

De bouw van de nieuwe Hogeschool Dordrecht op het Leerpark vordert gestaag. En dat moet ook wel: dez...

De Engelenburgerbrug is weer terug in Dordt: ‘Wilden zo veel mogelijk details bewaren'

Na bijna twee jaar is de Engelenburgerbrug weer naar zijn vertrouwde plek in de Dordtse binnenstad g...

Raadslid Loudy Nijhof: ‘Dordrecht, stop als eerste met gesloten instellingen’

Het opsluiten van onschuldige kinderen moet stoppen. Die stelling stond deze week centraal tijdens d...

Dit moet er de komende jaren beter in Sterrenburg: 'Ik zie in de buurt alleen maar meer steen'

De gemeenteraadsverkiezingen staan weer voor de deur. In deze tijd is er veel aandacht voor politici...

Vaccineren in het gemeentehuis van Zwijndrecht

Sinds kort hebben de Drechtsteden er een aantal nieuwe priklocaties bij. De GGD verplaatst de focus ...