gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vakantie in Dordt: van kamperen in Krispijn tot zwemmen in het Wantijbad

b5b197e9f4cbbc2fc37be83063820818.jpg

De regen kwam deze week af en toe met bakken uit de lucht en ook dit weekend is de kans op neerslag groot. Toch weerhoudt het de Dordtenaren er niet van om erop uit te trekken. Zo ook in Oud-Krispijn, waar de tweede editie van hun jaarlijkse buurtcamping op het programma staat.

Erik van Krimpen |  | Aangepast op
De buurtcamping is landelijk initiatief wat sinds 2013 bestaat. Vorig jaar vond de eerste editie in Oud-Krispijn plaats en volgens beheerder Els Hauser was dat een doorslaand succes. “Het was vorig jaar drie dagen feest, het is gewoon met heel weinig heel veel lol maken.”

Naast veel lol zorgt een buurtcamping ook voor een betere verbinding tussen de bewoners, volgens beheerder Paul Schmitz: “Een van de doelen van de buurcamping is om mensen samen te brengen, het geeft veel meer binding als je samen moet werken aan iets, dan dat je samen koffie drinkt.” Dit jaar zullen er zo’n tien tentplaatsen gereserveerd om te overnachten en daarnaast worden er veel dagjesmensen verwacht.

Ook dit jaar heeft de organisatie weer een bomvol samengesteld, een lampionnenoptocht, een tafeltennistoernooi, creatieve workshops, Zumba, kinderbingo, een BBQ, een bonte avond en nog veel meer. De organisatie moest wel een klein beetje rekening houden met het weer. “Het was wel even puzzelen, we hebben het springkussen moeten afzeggen en een tent opgezet voor de knutselactiviteiten, verder kon alles doorgaan”, aldus Pauline Hoekman.

Waar het weer ook een belangrijke rol speelt is het Wantijbad. Volgens manager Sander Eversdijk hebben de bezoekersaantallen flink te lijden onder het slechte weer. “We hopen dat het snel heel druk wordt, maar voorlopig moeten we het met dit weer doen. Zoals je ziet zijn er nu drie zwemmers en dat is het wel zo’n beetje.”

Ook voor lifeguard Jeroen van der Wal hoopt snel op beter weer. “Meestal is het zo, als het zonnetje schijnt dan gaan de radartjes draaien en dan is het binnen no time druk.” Per dag komen er nu zo’n vijftig zwemmers naar het Wantijbad, vooral baantjestrekkers. Zij ondervinden weinig hinder van de regen: “In de regen zwemmen heeft iets aparts, je wordt er een beetje vrolijker van met al die druppeltjes om je heen.“

Volgende week wordt er weer beter weer verwacht. Mensen met een Dordtpas mogen drie keer gratis komen zwemmen in het Wantijbad op kosten van de gemeente.

De doorzetters die ondanks de regen deze week toch kwamen zwemmen hebben weinig reden tot klagen.

Bekijk hieronder de video die RTV Dordrecht maakte over vakantie in Dordrecht.

Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.