Dordrecht, Netherlands

Van Benschop nieuwe lijsttrekker GroenLinks

Bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart volgend jaar staat Chris van Benschop als het goed is bovenaan de lijst van de Dordtse GroenLinks-fractie. De kandidatencommissie heeft haar voorgedragen als lijsttrekker. Officieel moeten de leden van de partij nog instemmen met de benoeming.
Marjolein Vos | 19 oktober 2021 10:08 | Aangepast op 19 oktober 2021 10:08
“Ik heb ontzettend veel zin om aan de slag te gaan met de fractie van GroenLinks Dordrecht," laat van Benschop weten. "Er liggen grote uitdagingen om Dordrecht groener, socialer en rechtvaardiger te maken, we blijven ons inzetten voor een Dordrecht voor iedereen!”

Van Benschop is sinds 2018 in de Dordtse gemeenteraad. Daarnaast werkt ze als beleidsadviseur Economie bij de gemeente Zwijndrecht. Ze volgt Kitty Kruger op als lijsttrekker van de partij.

De kandidatencommissie heeft voor Van Benschop gekozen vanwege haar ervaring binnen en buiten de raad. “Door haar ervaring in de fractie kan Chris een goed GroenLinks profiel neerzetten en scherp zijn op onze standpunten. Daarnaast kent zij ook de andere fracties en kan goed opereren binnen de politiek om steun te verwerven voor de plannen van GroenLinks”, aldus de kandidatencommissie.

Van Benschop wil zich de komende tijd vooral richten op het aanpakken van het woningentekort, de klimaatcrisis, de biodiversiteitscrisis, armoede en discriminatie. Verder vindt ze het belangrijk om mensen bij de politiek te betrekken en de invloed van de burger te vergroten. “Je doet het niet alleen. Als we Dordrecht van iedereen willen maken moeten we samenwerken als fractie, als raad en als stad. Je wordt gekozen als raadslid voor 4 jaar, maar het is aan ons de taak ervoor te zorgen dat we ook tussentijds in gesprek blijven met de inwoners en hen een platform bieden om mee te denken over waar we als Dordrecht naartoe willen.”

Lees ook

Gemeente Dordrecht wil verhuurvergunning verplichten om leegstand aan te pakken

De gemeente wil particuliere verhuurders aanpakken die zich niet aan de regels houden. Een verplicht...

Bestuurder bekneld na aanrijding, A15 was tijd dicht

Op de A15 bij Gorinchem is donderdagmiddag een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen en een bakwagen. ...

Motorrijder rijdt door na scheppen fietser

Een motorrijder is donderdagmiddag doorgereden na een fietser te hebben geschept in Zwijndrecht. De ...

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...