gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van Maas tot de kraan: ijzerdeeltjes als schoonmaakmiddel

600b428ae87507df6c7bdef150229069

Water. Niets is deze zomer zoveel besproken als dat. Door de droogte ging het vooral over kwantiteit, maar hoe zit het eigenlijk met de kwaliteit? Verslaggever Thijs Blom gaat de hele week op pad met drinkwaterbedrijf Evides. Op de derde dag van zijn meeloopweek is hij te gast bij de zuiveringsinstallatie in Spijkenisse.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Via leidingen komt natuurgezuivers Maaswater uit de Biesbosch in zuiveringsinstallaties terecht, zoals die op de Beerenplaat in Spijkenisse. Vanuit een opvangbekken wordt het door verschillende gebouwen en processen gepompt.

Eerst wordt het water gezeefd, vervolgens worden er ijzerdeeltjes aan het water toegevoegd. "Aan die deeltjes blijven allerlei verontreinigingen vastplakken en die halen we er samen met de ijzerdeeltjes er weer uit", zegt waterkwaliteitsmanager Henk Ketelaars.

In enkele bassins is vieze, bruine drab te zien. "Dat is dus precies wat we niet in het drinkwater willen hebben." Het water zit dan ongeveer op de helft van het zuiveringsproces. Een resterend probleem vormen dan nog bacteriën.

Bij Aqualab Zuid wordt daarop gecontroleerd. "Wij vinden zelfs die ene bacterie door watermonsters te filteren en op bedjes op te kweken. Worden er stipjes zichtbaar, dan is het foute boel", is de simpele uitleg van microbioloog Paul van Hoesel.

Donderdag bekijken we onder meer hoe Evides de bacteriën doodt.

Verslaggever Thijs Blom volgt samen met cameraman Willem-Egbert Diepeveen het water van de Maas tot de kraan. Evides maakt drinkwater voor 2,5 miljoen mensen in het zuidwesten van ons land, waaronder het grootste deel van onze regio. Van dat water komt 80 procent uit de Maas.



Lees ook

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

2607235006

Scheur in installatie bij kunststofbedrijf, medewerker nagekeken door ambulancepersoneel

Bij kunststofbedrijf Delrin, op het terrein van chemiebedrijf Chemours in Dordrecht, heeft donderdagochtend iemand slib over zich heen gekregen. Dat gebeurde nadat een scheur ontstond in een slibreactor, die daarna omviel.

bigrivers20261

Zondag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2026

De 26ste editie van Big Rivers was één groot feest: drie dagen eten, drinken, gezelligheid en heel veel muziek in het historisch centrum van Dordrecht. Deze zondag kun je op TV Dordrecht nagenieten van het festival, met de leukste nummers van verschillende concerten.

PSX_20260728_202912

Vuurzee op oplegger, elektrische karretjes in vlammen op

Twee elektrische voertuigen zijn dinsdagavond verwoest door brand in Heerjansdam. Ze stonden op de oplegger van een busje.

Ed Nijmeegse vierdaagse foto artikel

Ed volbrengt zijn 40e vierdaagse: 'Je wordt gedragen door het publiek'

Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”

sigarettenpixabay

FIOD neemt ruim 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag in Ridderkerk

De Douane en FIOD hebben deze week meer dan 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen in Ridderkerk. Twee mannen zitten vast.