gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van Maas tot de kraan: ijzerdeeltjes als schoonmaakmiddel

600b428ae87507df6c7bdef150229069

Water. Niets is deze zomer zoveel besproken als dat. Door de droogte ging het vooral over kwantiteit, maar hoe zit het eigenlijk met de kwaliteit? Verslaggever Thijs Blom gaat de hele week op pad met drinkwaterbedrijf Evides. Op de derde dag van zijn meeloopweek is hij te gast bij de zuiveringsinstallatie in Spijkenisse.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Via leidingen komt natuurgezuivers Maaswater uit de Biesbosch in zuiveringsinstallaties terecht, zoals die op de Beerenplaat in Spijkenisse. Vanuit een opvangbekken wordt het door verschillende gebouwen en processen gepompt.

Eerst wordt het water gezeefd, vervolgens worden er ijzerdeeltjes aan het water toegevoegd. "Aan die deeltjes blijven allerlei verontreinigingen vastplakken en die halen we er samen met de ijzerdeeltjes er weer uit", zegt waterkwaliteitsmanager Henk Ketelaars.

In enkele bassins is vieze, bruine drab te zien. "Dat is dus precies wat we niet in het drinkwater willen hebben." Het water zit dan ongeveer op de helft van het zuiveringsproces. Een resterend probleem vormen dan nog bacteriën.

Bij Aqualab Zuid wordt daarop gecontroleerd. "Wij vinden zelfs die ene bacterie door watermonsters te filteren en op bedjes op te kweken. Worden er stipjes zichtbaar, dan is het foute boel", is de simpele uitleg van microbioloog Paul van Hoesel.

Donderdag bekijken we onder meer hoe Evides de bacteriën doodt.

Verslaggever Thijs Blom volgt samen met cameraman Willem-Egbert Diepeveen het water van de Maas tot de kraan. Evides maakt drinkwater voor 2,5 miljoen mensen in het zuidwesten van ons land, waaronder het grootste deel van onze regio. Van dat water komt 80 procent uit de Maas.



Lees ook

sportclinic foto artikel

Sportclinics voor ouderen: 'Het houdt je niet alleen fysiek gezond, maar ook mentaal'

Hoe houd en krijg je 50-Plussers uit Hardinxveld-Giessendam aan het sporten? Via verschillende clinics van Old Stars proberen ze bij onder meer de Lawn Tennis Club De Merwede ouderen te motiveren in beweging te komen en te blijven. Zelfs oud- topsporters worden daarvoor ingevlogen: "Kom van die luie bank af!"

bewoners in de kou

Flatbewoners al maanden in de kou: 'Het is onmenselijk'

Bewoners van een flatgebouw op de Staart in Dordrecht zitten al maanden in de kou. Alle veertig appartementen zijn aangesloten op een blokverwarming, maar die is al sinds februari kapot. “Dit houden we niet uit”, zegt Irene, een van de bewoners.

yv20261019A1C08984

FC Dordrecht begint nieuwe periode met eerste uitzege: ‘Dit geeft een boost’

FC Dordrecht had al acht maanden niet op vreemde bodem gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering in. Joey de Bie schoot zijn ploeg vanaf de penaltystip naar een 0-1 zege op Jong PSV, waardoor de ploeg een succesvolle start van de tweede periode kende. “Hier ben ik heel blij mee.”

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

Point Blur_Oct232026_091239

Bestuurder busje wijkt uit voor remmende voorganger en rijdt sloot in

Een bestelbus is vrijdagochtend in een sloot beland bij Bleskensgraaf. De bestuurder moest uitwijken voor een remmende voorganger, laat een politiewoordvoerder weten.

Concertant in de historische kerkzaal

Zondag op TV Dordrecht: 'Spaans' zomerconcert

Karin Dolman en Caecilia Boschman trapten eerder dit jaar een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.