gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van Maas tot de kraan: ijzerdeeltjes als schoonmaakmiddel

600b428ae87507df6c7bdef150229069.jpg

Water. Niets is deze zomer zoveel besproken als dat. Door de droogte ging het vooral over kwantiteit, maar hoe zit het eigenlijk met de kwaliteit? Verslaggever Thijs Blom gaat de hele week op pad met drinkwaterbedrijf Evides. Op de derde dag van zijn meeloopweek is hij te gast bij de zuiveringsinstallatie in Spijkenisse.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Via leidingen komt natuurgezuivers Maaswater uit de Biesbosch in zuiveringsinstallaties terecht, zoals die op de Beerenplaat in Spijkenisse. Vanuit een opvangbekken wordt het door verschillende gebouwen en processen gepompt.

Eerst wordt het water gezeefd, vervolgens worden er ijzerdeeltjes aan het water toegevoegd. "Aan die deeltjes blijven allerlei verontreinigingen vastplakken en die halen we er samen met de ijzerdeeltjes er weer uit", zegt waterkwaliteitsmanager Henk Ketelaars.

In enkele bassins is vieze, bruine drab te zien. "Dat is dus precies wat we niet in het drinkwater willen hebben." Het water zit dan ongeveer op de helft van het zuiveringsproces. Een resterend probleem vormen dan nog bacteriën.

Bij Aqualab Zuid wordt daarop gecontroleerd. "Wij vinden zelfs die ene bacterie door watermonsters te filteren en op bedjes op te kweken. Worden er stipjes zichtbaar, dan is het foute boel", is de simpele uitleg van microbioloog Paul van Hoesel.

Donderdag bekijken we onder meer hoe Evides de bacteriën doodt.

Verslaggever Thijs Blom volgt samen met cameraman Willem-Egbert Diepeveen het water van de Maas tot de kraan. Evides maakt drinkwater voor 2,5 miljoen mensen in het zuidwesten van ons land, waaronder het grootste deel van onze regio. Van dat water komt 80 procent uit de Maas.



Lees ook

plasticvanger website.png

Plasticvanger blijkt groot succes in deze haven: ‘Soms meer dan zeventig stukjes per week’

Na een half jaar van testen blijkt de plasticvanger die in de Riedijkshaven in Dordrecht ligt een groot succes. Met de vanger kan plastic afval uit het water worden gefilterd. Bovendien kan het gevangen plastic worden hergebruikt voor nieuwe producten. Dankzij de positieve resultaten mag de vanger blijven liggen.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.51.56.jpeg

Dominantie Lady Lions duurt voort: dames pakken vijfde landstitel in zeven jaar

Vijf titels in de laatste zeven jaar. De Dordtse Lady Lions zetten hun dominantie met nog eens een jaar voort in ijshockeyland. Nadat er in de halve finale werd afgerekend met de Amsterdam Tigers, werd zaterdag in de finale van de play-offs met 4-0 gewonnen van het Belgische Sharks Ladies Mechelen.

hertellen stemmen ZWI.png

Opnieuw tellen van stemmen in Zwijndrecht bevestigt eerste verkiezingsuitslag

De stemmen van de gemeenteraadsverkiezingen zijn opnieuw geteld in Zwijndrecht. D66 kwam acht stemmen tekort voor een tweede zetel, dus vroegen ze een hertelling aan. De uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen is niet veranderd.

Burgemeester Winklerplein.png

Burgemeester Winklerplein moet aantrekkelijk en levendig centrumgebied worden

Het Burgemeester Winklerplein in Sliedrecht wordt vernieuwd. De gemeente is met verschillende partijen in gesprek over hoe deze herontwikkeling eruit gaat zien. Voor nu zijn er al tijdelijke groenvakken te zien op het plein.

wittebrugpolitie.png

Jongen (16) twee keer veroordeeld voor poging doodslag, maar niet terug de cel in

Een 16-jarige jongen uit Alblasserdam is veroordeeld voor twee pogingen tot doodslag, afpersing en openlijke geweldpleging. Die vonden plaats toen hij 14 en 15 jaar oud was. Hij trapte onder meer slachtoffers tegen hun hoofd terwijl ze al op de grond lagen en greep iemand bij de keel.

IMG_3216.JPG

Van borstelbaan tot rolpiste: skiërs en snowboarders in actie voor het goede doel

Van 12 uur ’s middags tot middernacht skiën of snowboarden voor het goede doel. In Dordrecht gebeurde dat vrijdag op de borstelbaan bij Skischool Drechtsteden én op de indoor rolpiste bij Roundhill aan de Mijlweg. In teams is in estafettevorm op beide locaties in totaal een bedrag van zo’n 16.000 euro bij elkaar gesport.