Tijdens de werkzaamheden geldt er een aangepaste dienstregeling van en naar Rotterdam Centraal. Ook zet NS verschillende keren bussen in. Op 24 en 25 juni is er geen enkel treinverkeer mogelijk van en naar Rotterdam Centraal. Reizigers moeten hierdoor rekening houden met een langere reistijd en drukkere treinen.
“Het aantal werkzaamheden aan het spoor is dit jaar hoger dan andere jaren”, zegt Marco van Eijsden, hoofd infrastructuur bij NS. “In vergelijking met 2019 wordt er ruim 30 procent meer gewerkt aan het spoor door ProRail.”
De werkzaamheden in Rotterdam zullen waarschijnlijk niet de laatste zijn. Reizigers moeten er rekening mee houden dat ze dan vaker zullen moeten omreizen of gebruik moeten maken van ander vervoer, zoals de bus. Naast Rotterdam staan er dit najaar ook nog rondom Schiphol, Gouda en Weesp werkzaamheden op de planning. Voornamelijk in de weekenden en in de vakanties.