gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veel duiven dood bij grote brand, eigenaar ontdaan: ‘Hij is er al 25 jaar mee bezig’

foto artikel brand volkstuintjes

De brand heeft veel schade aangericht bij de volkstuintjes

Jan van Unen/Redactie Streekomroep

Enorme vlammen, zwarte rook en verwoeste moestuintjes. Omstanders van het volkstuintjescomplex aan de Arie Schaapweg in Dordrecht, waar vrijdag een grote brand woedde, wisten niet wat ze zagen. "Het ging heel fout hier vandaag."

Erik van Krimpen | Redactie Streekomroep | Megan de Groot |  | Aangepast op

Jan van Unen, voorzitter van het naastgelegen volkstuincomplex, zag met eigen ogen hoe de brand uitbrak. "Om 11.00 uur ging het mis. We zagen wat rook bij de buren uit de huisjes komen”, vertelt hij. Hij liep naar de sloot die de beide complexen van elkaar scheidt. Jan vervolgt: “Toen we bij de sloot aankwamen sloegen de eerste vlammen uit het dak.” 

Naast Jan waren er meer omstanders die de brand zagen uitbreken en probeerden te helpen. “Ik zag dat er een duivenhok in brand stond met duiven er nog in, dus dat is wel zielig", beschrijft een man, die niets meer kon betekenen. “Het brandde heel erg en je weet niet wat er aan de hand is, dus je kan er ook niet zomaar bij komen.” 

In de kooien zaten 150 duiven. Drie ervan zijn levend teruggevonden, onduidelijk is of nog meer duiven de brand hebben overleefd.

De eigenaar van het hok is erg ontdaan, geeft zijn zus aan. "Hij is al 25 jaar bezig met die duiven, maar nu zijn ze allemaal kwijt. Hij huilt."

LEES OOK: Grote brand verwoest volkstuintjes, paard raakt gewond 

Naast duiven waren er meer dieren aanwezig op het terrein, zoals paarden. Die werden zo snel mogelijk verplaatst naar de zonneweide een stukje verderop, met hulp van omstanders. “Ik heb gekeken of ik de paarden vrij kon krijgen en weg kon halen”, vertelt iemand. 

Het volkstuincomplex waar de vuurzee woedde, ligt naast loodsen. Die zijn, op wat verfschade na, onbeschadigd gebleven omdat de brandweer de panden goed nat heeft gehouden tijdens de brand.

Hoeveel schade de brand precies heeft veroorzaakt, is nog onduidelijk. An Fallinger, verhuurder van de volkstuintjes, heeft nog geen idee hoe veel huisjes er weg zijn. “Ik mag niet gaan kijken, ik mag er niet bij”, zegt ze ontdaan. 

Lees meer over:

Lees ook

foto nanning en kunst 1

Zo zag je de Dordtse burgemeester nog nooit: 'Heel bijzonder'

Een portret maken van burgemeester Nanning Mol. Die unieke opdracht hadden vijf leden van het jubilerende Studio 76. De werken zijn onthuld in het Dordrechts museum in aanwezigheid van de burgemeester van Dordrecht zelf. En uiteindelijk nam hij er eentje mee naar huis.

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

kookadvies

Dit is waarom het kookadvies nog geen dag duurde: 'Testen op openbare plekken gedaan'

Het liep afgelopen weekend storm bij supermarkten in de regio Rijnmond nadat in het drinkwater in Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht de E. colibacterie, ook wel bekend als de poepbacterie, was vastgesteld. Mensen hamsterden massaal bronwater na een acuut kookadvies van waterbedrijven Evides en Oasen. Uiteindelijk bleek er weinig aan de hand, hoe kan zo snel een belangrijk advies worden ingetrokken?

dirk kuijt

Dirk Kuijt naar Fenerbahçe, zijn huidige club FC Dordrecht weet van niks

Dirk Kuijt vertrekt naar het Turkse Fenerbahçe. Dat maakte de directeur van de Turkse club donderdagmiddag bekend tijdens een persconferentie. Kuijt wordt daar de assistent van de nieuwe hoofdtrainer Ismail Kartal. Opvallend is dat FC Dordrecht, de club die hij afgelopen seizoen coachte en waar hij ook komend seizoen aan het roer zou staan, van niets weet.

zand

Van een gloednieuw fietspad tot een beveiliger: zo komt je straks veilig de rivier over

Om het voor reizigers makkelijker te maken, wordt er een fietspad aangelegd aan de Kerkedreef in Dordrecht. Zo kan de speciale pont op een veiligere manier worden bereikt, zodra de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug starten. En ook aan de overkant wordt er hard gewerkt om alles klaar te maken.

paaltjesweg

Veiliger fietsen in Papendrecht: gemeente haalt gevaarlijke paaltjes weg

Fietsers kunnen weer een stuk veiliger gebruikmaken van het tweerichtingsfietspad langs de Ketelweg in Papendrecht. De gemeente heeft onlangs de vluchtheuvels met verkeerspaaltjes verwijderd die tussen de vele in- en uitritten van bedrijven stonden.