gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verkeerschaos na afsluiting A15, Rijkswaterstaat hekelt sluipverkeer

e15b025beabd2cf3c6a73b5f591fedec

Het waren aangekondigde wegwerkzaamheden op de A15, maar toch was de chaos donderdagmorgen compleet rondom Dordrecht, Alblasserdam en Papendrecht. En ook in de avondspits is het raak. Automobilisten lopen niet alleen op de omleidingsroutes, maar ook daarbuiten, opnieuw flink vast.

Rijnmond |  | Aangepast op
Sinds woensdagnacht is de A15 tussen de aansluiting van de N3 en knooppunt Ridderkerk-Zuid afgesloten. De snelweg was toe aan een nieuwe asfaltlaag, gepland in de vakantie om zo min mogelijk overlast te veroorzaken. Maar die overlast kwam er op de eerste dag van de werkzaamheden alsnog.
b98bd6f6028e3cf706f0e340b2291dce
"Ik kreeg appjes van inwoners die vanaf het industrieterrein naar het dorp wilden en daar gewoon 40, 50 minuten over hebben gedaan", vertelt Alblasserdammer Peter Stam.

"Iemand die vanaf Alblasserdam naar Hendrik-Ido-Ambacht wilde, stond ook bijna een uur in de file. Dat is in principe alleen de brug over, daar ben je binnen een paar minuten normaal gesproken."

Urenlange files
Maar het werd nog erger. Het meest voor de hand liggende alternatief, omrijden over de brug over de Noord, was op een gegeven moment ook geen optie meer. De slagbomen van de brug gingen opeens niet meer omhoog, met urenlange files tot gevolg.

"Dat was de enige hoofdroute die nog over was eigenlijk, met de afsluiting van de a15", vervolgt Stam. "En dan stroopt het echt wel heel snel op."
3482db7705293232d95bdb188d3a7553
Rijkswaterstaat is boos
De slagbomen gingen gelukkig weer open, maar echt veel lucht kregen de automobilisten er niet door. Ook in de avondspits is het rondom en in Alblasserdam en Papendrecht erg druk.

De Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht staat bijvoorbeeld helemaal vol, volgens Rijkswaterstaat omdat weggebruikers zich niet aan de omleidingsroutes houden. Hulpdiensten ondervinden hier ook hinder van.

De werkzaamheden op de A15 duren nog tot en met maandagochtend 05:00 uur. Het verkeer wordt omgeleid via de A12, A50, A59 of N3/A16.

Lees meer over:

|

Lees ook

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

foto pandsluiting daf vrachtwagendealer

Vrachtwagendealer per direct dicht vanwege ‘acuut veiligheidsbelang’

Een vrachtwagendealer op een Dordts industrieterrein is op advies van de politie met spoed gesloten. Volgens de gemeente is “een acuut veiligheidsbelang” daar de reden van.

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.