Dordrecht, Netherlands

Verleden, verzet en vooruitblik in Studio De Witt

Deze zaterdag brengt Studio De Witt een spraakmakende uitzending vol historie, cultuur en politieke actualiteit. Presentator Ben Corino gidst luisteraars van 10.00 tot 13.00 uur door een rijk gevuld programma dat raakt aan het verleden én de toekomst van de streek.
Redactie Streek 56 | 20 juni 2025 14:30 | Aangepast op 20 juni 2025 14:19
Hoofdgast: Sydney Breidel over slavernijverleden en Keti Koti
In het uur van de hoofdgast ontvangt Corino schrijver en onderzoeker Sydney Breidel. Samen gaan zij in gesprek over het recent verschenen boek dat de sleutelrol van Dordrecht in de trans‑Atlantische slavernij blootlegt. Daarnaast is er aandacht voor de betekenis van de Keti Koti-viering: hoe wordt deze dag van herdenking en vrijheid streekgebonden beleefd en gevierd?

Actualiteiten die dichtbij komen
Het actualiteitenblok belicht uiteenlopende thema’s uit de streek. Zo heeft schaakclub De Willige Dame – de kleinste van de streek – een nieuwe clubkampioen gekroond. We blikken vooruit op het bruisende Big Rivers Festival, maar er klinkt ook zorg over de toekomst van de bibliotheek: bezuinigingen zetten deze onmisbare voorziening flink onder druk. De Dichter van Dienst is ditmaal Merel Meijers, die haar poëtische stem vanaf de Wadden verbindt met de streek.

De Politieke Stamtafel: politiek met impact
Rond de Politieke Stamtafel schuiven gasten aan voor scherpe gesprekken over actuele politieke kwesties. Sophia de Keizer, VVD-wethouder in Papendrecht, heeft aangekondigd dat ze per 14 juli opstapt vanwege professionele gewetensnood, waarbij ze integriteit en zorgvuldigheid binnen het college in twijfel trok. Haar vertrek — ingeluid in een brief die ook kritiek bevatte op het besluitvormingsproces rond de opvang van minderjarige asielzoekers — verraste zowel het college als de gemeenteraad. Verder bespreken we de aangenomen motie op het VNG-congres die pleit voor een nationaal verbod op PFAS – een belangrijk moment in het milieudebat.

Mis het niet
Meer actualiteiten en lokale en streekgebonden politiek hoor je zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur in Studio De Witt, het wakkere radioprogramma van Ben Corino voor Dordrecht en de Papendrechtse Alblasserwaard op Drechtstad FM 95.7 en 105.0.

Studio De Witt – waar het verleden spreekt, het heden schuurt en de streek vooruitkijkt.

Lees meer over:

Studio De Witt|

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

Zaterdag in Studio De Witt: schrijver en dichter Edjo Frank komt langs

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Edjo Frank. Frank is ee...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Riet Duykers

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

De sluiting van het veganistische eetcafé Rebel Rebel in Dordrecht is voor veel Dordtenaren een klap...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...