gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verlenging crisisnoodopvang Marconiweg én extra asielzoekers

5fee8e13d09cab2c06f68af435b4d3f3

Op verzoek van het kabinet wordt de crisisnoodopvang voor asielzoekers aan de Marconiweg in Dordrecht verlengd tot 31 december 2022, zo laat de gemeente weten. Op deze locatie worden sinds 20 juli maximaal 160 asielzoekers opgevangen om de druk op het opvangcentrum in Ter Apel te verlichten.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
Het kabinet vroeg veiligheidsregio's eerder opvang tot 1 oktober 2022 te realiseren. Maar omdat de druk nog steeds te hoog is, zijn nu alle veiligheidsregio's gevraagd de opvang te verlengen met drie maanden. Daarnaast wordt er gevraagd extra 225 meer asielzoekers op te vangen. Voorheen waren dat er ook al 225. Dat komt dus neer op een totaal van 450 asielzoekers.

Meer visie en daadkracht kabinet
Burgemeester van Dordrecht en voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid, Wouter Kolff: 'De situatie in Ter Apel is helaas nog steeds schrijnend. Deze opvangcrisis heeft dan ook meer visie en daadkracht van het kabinet nodig.” Ze moet er volgens hem een structurele oplossing komen voor dit probleem. “Nu plakken we spreekwoordelijk met pleisters terwijl eigenlijk een operatie nodig is. Dat is niet aan veiligheidsregio's of gemeenten maar aan het kabinet. Ik roep het kabinet dan ook op om de tijd tot 31 december effectief in te zetten, en de operatie die nodig is nu echt en goed uit te voeren. In deze uitzonderlijke situatie, waarin we met alle overheidslagen samenwerken, kunnen we alleen succesvol zijn als we onderlinge afspraken ook echt nakomen. Tot die tijd zijn wij, ondanks de druk die dit legt op de organisatie, bereid de druk in Ter Apel te verlichten en mensen in onze stad en regio tijdelijk op te vangen.”

De gemeente zegt dat ze het Havenbedrijf Rotterdam en het Leger des Heils dankbaar zijn voor het, langer dan eerder was afgesproken, beschikbaar stellen van het pand aan de Marconiweg.De veiligheidsregio gaat samen met de gemeenten kijken naar andere mogelijkheden voor crisisnoodopvang van asielzoekers in de regio.
Ondernemers op het bedrijventerrein zijn via een brief van de gemeente nader geïnformeerd over de verlenging.

Lees ook

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

laden elektrische auto stoep

Laden over de stoep: tientallen Dordtenaren hebben het aangevraagd

Sinds de mogelijkheid bestaat om stekkerauto’s op te laden via een kabel over de stoep, hebben 42 Dordtenaren zich daarvoor bij de gemeente gemeld. Tot mei waren elektrische rijders zonder eigen oprit vooral aangewezen op openbare laadpalen.

merwedebrugrws2

Camera's handhaving vrachtwagenverbod Merwedebrug dit weekend geplaatst

Rijkswaterstaat plaatst dit weekend camera's voor de handhaving van het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27). Eerst zou dit pas over twee weken gebeuren. De camera's worden pas na het weekend in gebruik genomen. Vanaf dan kunnen vrachtwagenchauffeurs die toch over de brug rijden, een boete verwachten.

Dordthuis juli 2026

nieuwbouw

Officiële opening Dordthuis weken uitgesteld: nieuwe verhuisplanning in de maak

Het Dordthuis gaat weken later officieel open dan gepland. Dat bevestigt de gemeente aan deze streekomroep, na vragen over de stand van zaken. De opening van het gloednieuwe pand aan de Spuiboulevard zou eigenlijk eind oktober zijn, maar door "verschillende ontwikkelingen tijdens de bouw" wordt dat nu op zijn vroegst eind november.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

fotomargreetvandriel

Bas (73) is boos over asielprobleem en beledigt burgemeester: 'Vieze dictator'

"Een vieze dictator", zo noemt een 73-jarige man de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel op Facebook. In zijn reactie staan meerdere strafbare teksten, waar hij achteraf enorm van baalt. De pensionado biedt Van Driel persoonlijk excuses aan, maar aan een taakstraf ontkomt hij niet.