gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vernieuwd perron, maar nog veel te doen: zo ziet station Dordrecht Zuid er nu uit

4b2c1b682b072f4a0b1f723e75387b20

Station Dordrecht Zuid is opgeknapt. Na achttien dagen zonder treinen kwamen reizigers maandag op een schoner station met een vernieuwd perron en nieuwe wachthokjes. Ook ligt het perron nu op gelijke hoogte met de treinvloer. Voor de opknapbeurt lag het perron nog acht centimeter hoger.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Het station was vies, grauw en ontoegankelijk. Daarom was het staton tweeënhalve week dicht voor grondig onderhoud. Reizigers naar Brabant moesten met de bus of omreizen via Rotterdam.

In de afgelopen dagen zorgde ProRail ervoor dat reizigers maandag weer gebruik konden maken van het station. Dat deed ProRail door kabels op de juiste plek te leggen, de treinbeveiliging te installeren, roest van de rails te schrapen en te testen met een locomotief.
De treinen rijden inmiddels weer wel, maar dat betekent nog niet dat het station klaar is. Er moet namelijk nog een hoop gebeuren, zoals het plaatsen van nieuwe trappen, liften en een fietsenstalling. Wie nu via Dordrecht Zuid reist, maakt gebruik van tijdelijke trappen.

De liften en trappen moeten er volgend jaar in maart staan. Richting de zomer van 2023 wil ProRail de fietsrekken bij het station.

Lees ook

Point Blur_Oct232026_091239

Bestuurder busje wijkt uit voor remmende voorganger en rijdt sloot in

Een bestelbus is vrijdagochtend in een sloot beland bij Bleskensgraaf. De bestuurder moest uitwijken voor een remmende voorganger, laat een politiewoordvoerder weten.

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

foto ketting straatroof zwi

Bejaarde vrouw (84) beroofd, buit meteen ingeleverd bij goudwisselkantoor

Het Openbaar Ministerie eist negen maanden cel tegen S.L. (23), verdachte van een straatroof op een bejaarde vrouw in Zwijndrecht. Drie kwartier na de beroving leverde hij de buitgemaakte ketting in bij een goudwisselkantoor, maar was hij ook degene die de vrouw beroofde?

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.

Participand

Gebruikers ParticiPand overvallen door draai gemeente: ‘Moeilijk te begrijpen’

Gebruikers van ParticiPand in Alblasserdam voelen zich overvallen door het gemeentebestuur nu ze het oude schoolgebouw toch wil afstoten. Het gebouw aan de Lelsstraat zou eigenlijk open blijven voor verschillende verenigingen en organisaties in het dorp, maar daar lijkt nu een streep door te gaan. “Het is extra wrang en moeilijk te begrijpen dat een flink aantal van ons dit nota bene uit de krant moest vernemen.”